„Labas rytas, Lietuva“ II d. Šviečiamoji iniciatyva meningokoko B pavojams suprasti – tėvai raginami neatidėliotinai paskiepyti savo vaikus

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rugsėjo 3-osios dienos eteryje – dangoraižių diena, o II-ąją laidos dalį pasitinkame puikia iniciatyva.

Susergamumas meningokoku B Lietuvoje – didžiausias Europos Sąjungos šalyse. kasmet suserga apie 80 žmonių, kas iš 10-as iš jų – neišgyvena. Šio tipo infekcija gali labai greitai pakirsti silpnus organizmus, o tai ypatingai liečia mūsų mažuosius. Šviečiamoji iniciatyva, raginanti tėvus paskiepyti savo vaikus, suteiks informaciją apie šios ligos galimus jausti simptomus bei grėsmes, apie kurias pasakojo Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas bei visos reklaminės kampanijos pagrindinę personažę-lėlę sukūręs skulptorius Algimantas Kensminas.

Minėdami dangoraižių dieną kilsime iki pat jų viršūnės, o gal net ir aukščiau, mat Lietuvoje aviacija turi gan įdomų išskirtinumą: skraidyti galima anksčiau, nei įgyti vairuotojo pažymėjimą – nuo šešiolikos metų. Apie savarankiškai tokio amžiaus asmenų valdomą dvisparnį aparatą pasakojo sklandytojas Remigijus Dirsė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau