„Labas rytas, Lietuva“ I d. Lietuvos aviacijos išskirtinumas: skraidyti galima anksčiau, nei įgyti vairuotojo pažymėjimą – nuo šešiolikos metų

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rugsėjo 3-osios dienos eteryje – dangoraižių diena, kurią pasitinkame tradiciškai – trumpa naujausių žinių apžvalga su Juste Tamošaitiene. Iškart po to – išsami dienraščių ir portalų publikacijų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Minėdami dangoraižių dieną kilsime iki pat jų viršūnės, o gal net ir aukščiau, mat Lietuvoje aviacija turi gan įdomų išskirtinumą: skraidyti galima anksčiau, nei įgyti vairuotojo pažymėjimą – nuo šešiolikos metų. Apie savarankiškai tokio amžiaus asmenų valdomą dvisparnį aparatą pasakojo sklandytojas Remigijus Dirsė.

Šį rytą tai pat kviečiame susipažinti su labai retos profesijos atstovu – kapšadirbiu. Pagal specialybę biologu turėjęs būti vaikinas sako, kad toli nuo mokslų nenutolo, o ir įgytos žinios praverčia. Kad jau prisijaukino ir įvaldė meistrystę, kurdamas gaminius iš odos, Martynas Švedas pajutęs prieš šešetą metų, po ilgo bandymų ir ieškojimų etapo. Savo profesiją jis apibūdina kaip istorinės medžiagos paieškas ir bandymus atkurti senovėje naudotus kapšus. Kaip atrodo šios profesijos darbas bei aplinka – reportaže.

Antradieninė rubrika – „Ekspertas“, kuri akies krašteliu žvilgteli į rytojaus dieną minimą Pasaulinės seksualinės sveikatos dieną. Pasaulio sveiktos organizacija šią sąvoką apibrėžia kaip „emocinis, psichologinis, fizinis bei socialinis gerbūvis“. Tačiau nors tai ir sudaro bendrąją mūsų sveikatą, kalbėti šia tema Lietuvoje vis dar nėra taip lengva. Apie viską plačiau kalbėjo gydytoja endokrinologė Birutė Žilaitienė.

Turkas Hasan – dar vieno išskirtinio talento kūrėjas – jis tapo peizažus, portretus, tai darydamas ant itin smulkių objektų. Sėkla, kamštelis ar net spragėsis dažnai tampa šio dailininko drobe. Aplinkiniai juokais jį vadina „Mikro-Andželu“.

Rašydami šį tekstą jaučiame didelį džiaugsmą, tačiau ar Jūs džiaugiatės savo turimu darbu? „CV–online“ įmonė atliko tyrimą, kuris buvo skirtas šiam rodikliui išsiaiškinti. Apie jo rezultatus ir eigą kalbėjo „CV–online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Dienos klausimas – asmenybės spėjimas iš matomos nuotraukos. O tai buvo labai žymus amerikiečių atlikėjas, prieš 77-erius metus nusprendę pradėti solinę karjerą. Muzikinį kelią pradėjo tuomet vyravusio svingo eroje, vėliau atliko džiazo ir popmuzikos kūrinius. Yra pelnęs 11 „Grammy“ statulėlių ir nelieka abejonių, kad tai pats Frankas Sinatra, apie kurį ir pasakojimas.

„Stop kadro“ skiltyje – Virdžinijos vieta, kuri pasakoja, kas liko iš buvusio „JAV prezidentų biustų parko“. Čia stovi 43 apgriuvusios skulptūros, kurias buvo pavesta sunaikinti vienam vyrui. Šis padarė atvirkščiai – biustus išsaugojo ir tai tapo turistų traukos centru.

Laidos I-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau