Žinios. Vadovavimą oro policijos misijai Baltijos šalyse šiandien perims Belgijos ir Danijos kariai

Vadovavimą oro policijos misijai Baltijos šalyse šiandien perims Belgijos ir Danijos kariai. Jie pakeis misijai vadovavusius vengrus ir ispanus. Belgijos karinės oro pajėgos misijai Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuos keturis naikintuvus F-16. Misiją baigiantys vengrai ir ispanai užduotis vykdė su nakintuvais JAS-39 „Gripen“ ir F-18.

Šiandien Jungtinės Karalystės parlamentas atnaujina darbą po vasaros atostogų. Premjerui Borisui Johnsonui pavyko smarkiai apriboti Bendruomenių rūmų darbą, likusį iki spalio 31-ąją planuojamo „Brexito“, todėl ši savaitė parlamente turėtų būti lemiama.

Ūkininkams, nukentėjusiems nuo sausros – gera žinia iš Europos Komisijos: leista sušvelninti žalinimo reikalavimus. Taip pat suteikta galimybė skirti didesnius – iki 70-ies proc. tiesioginių išmokų avansus. Vis daugiau žemdirbių, suprasdami, kad derliaus praradimus gali kompensuoti draudimas, pasėlius draudžia – šiemet taip daro beveik tūkstantis ūkininkų ir bendrovių.

Vyriausybės ir verslo asociacijų atstovai aptars nuo kitų metų numatytas alkoholio prieinamumo ribojimo priemones. Pasak premjero patarėjo Skirmanto Malinausko, verslo atstovai siūlo jas peržiūrėti. Nuo kitų metų įsigalios draudimas prekiauti alkoholiu sezoninėse lauko kavinėse. Pardavinėti jį galės lauko kavinės, esančios ne toliau kaip už 40-ies metrų nuo stacionarios kavinės.

Į Juodkrantės egles įsisuko žievėgraužiai tipografai – kinivarpos, kurios šią karštą vasarą itin išplito. Džiūvimo židiniai fiksuojami aštuoniuose hektaruose. Girininkai sako, kad kenkėjai graužia kamienus, įsiskverbia po žieve ir naikina žaliaskares – laikui bėgant jos žūsta. Tad medžius dar žalius būtina nupjauti, kad kenkėjai neišskristų ir pažeisti plotai neplistų.

Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau