Žinios. Pirmą kartą Vokietijos istorijoje Berlyno zoologijos sode gimė dvynukai pandų jaunikliai

LRT.lt

2019.09.02 17:56

Daugiau kaip 320 tūkst. moksleivių pradėjo mokslo metus. Į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų vaikai skubėjo jau vakar. Minėdama Baltijos kelio 30-metį Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su kitomis švietimo įstaigomis mokslo metus pradėjo susikabinę rankomis, simboliškai apjuosdami abu Neries krantus. Šiemet Lietuvoje į klases susirinko pusantro tūkstančio moksleivių mažiau nei pernai. O per pastaruosius 15 m. jų sumažėjo 40 proc. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėdaragino sparčiau didinti algas mokytojams, ir ne tik iš biudžeto, bet ir iš vidinių švietimo sistemos resursų, nes auditas parodė, kad dalis pinigų naudojami neefektyviai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija Kinijos ambasadoriui įteikė notą dėl incidento per mitingą Honkongui palaikyti. Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos saugomas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami.

Prie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) artėjantis uraganas Dorianas sustiprėjo iki stipriausio visų laikų uragano, smogusio sausumai. Bahamus pasiekęs vakar, jis šį salyną talžo milžiniška jėga, o JAV vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai. Šimtams tūkstančių gyventojų rekomenduojama kuo greičiau evakuotis.

Jungtinės Valstijos ir Lenkija pasirašė susitarimą bendradarbiauti 5G ryšio srityje, Vašingtonui spaudžiant sąjungininkes nenaudoti Kinijos bendrovės „Huawei“ technologijų. Varšuvoje šiandien susitikęs su Lenkijos lyderiais Jungtinių Valstijų viceprezidentas taip pat aptarė galimybes stiprinti karinį bendradarbiavimą ir energetinį saugumą regione.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pradėjo kampaniją, skirtą gyventojams informuoti dėl „Brexito“. Sukurtas specialus vyriausybės interneto puslapis, kuriame pateikiami atsakymai į svarbiausius gyventojams klausimus, patarimai verslui ir šalyje gyvenantiems užsienio piliečiams. Šią savaitę pradedama ir lauko bei socialinių tinklų reklamos kampanija, vėliau pasirodys ir reklama per televiziją.

Kitąmet kai kurie neįgalieji gali gauti didesnes algas – Vyriausybė pritarė įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma riboto darbingumo asmenims, priklausomai nuo darbingumo lygio, kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį. Neįgaliųjų atstovai sako, kad papildomi pinigai niekam nepakenks, tačiau pakeitimus kritikuoja, nes šie esą sprendžia tik dirbti galinčių neįgaliųjų problemą.

Pirmą kartą šalies istorijoje Vokietijoje, Berlyno zoologijos sode, gimė 2 pandų jaunikliai – dvynukai. Vienas jų sveria 186, o kitas 136 gramus. Kol kas nėra aiški jauniklių lytis. Pandos neretai susilaukia dvynukų, tačiau dažniausiai augina tik 1 jauniklį.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau