Žinios. Kinijos ambasadoriui Lietuvoje – nota iš Užsienio reikalų ministerijos: pabrėžiama, kad rugpjūčio 23-osios veiksmai nebus toleruojami

Daugiau kaip 320 tūkst. moksleivių pradėjo mokslo metus. Į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų vaikai skubėjo jau vakar. Minėdama Baltijos kelio 30-metį Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su kitomis švietimo įstaigomis mokslo metus pradėjo susikabinę rankomis, simboliškai apjuosdami abu Neries krantus. Šiemet Lietuvoje į klases susirinko pusantro tūkstančio moksleivių mažiau nei pernai. O per pastaruosius 15 m. jų sumažėjo 40 proc. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėdaragino sparčiau didinti algas mokytojams, ir ne tik iš biudžeto, bet ir iš vidinių švietimo sistemos resursų, nes auditas parodė, kad dalis pinigų naudojami neefektyviai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija Kinijos ambasadoriui įteikė notą dėl incidento per mitingą Honkongui palaikyti. Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos saugomas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami.

Valstybės pripažinimo negavusi senovės baltų religinė bendruomenė „Romuva“ kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Bendruomenė prašo pripažinti, kad Lietuva pažeidė Europos Žmogaus teisių konvenciją dėl minties, sąžinės ir religijos laisvės, diskriminacijos draudimo, bei teisės į teisingą bylos nagrinėjimą.

Kitąmet kai kurie neįgalieji gali gauti didesnes algas – Vyriausybė pritarė įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma riboto darbingumo asmenims, priklausomai nuo darbingumo lygio, kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį. Neįgaliųjų atstovai sako, kad papildomi pinigai niekam nepakenks, tačiau pakeitimus kritikuoja, nes šie esą sprendžia tik dirbti galinčių neįgaliųjų problemą.

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino rinkėjų sąrašus rinkimuose į 3 laisvas parlamentarų vietas. Papildomi rinkimaiį Seimą šį sekmadienį vyks 3 vienmandatėse apygardose – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pradėjo kampaniją, skirtą gyventojams informuoti dėl „Brexito“. Sukurtas specialus vyriausybės interneto puslapis, kuriame pateikiami atsakymai į svarbiausius gyventojams klausimus, patarimai verslui ir šalyje gyvenantiems užsienio piliečiams. Šią savaitę pradedama ir lauko bei socialinių tinklų reklamos kampanija, vėliau pasirodys ir reklama per televiziją.

Sakartvelo premjeras Mamuka Bakhtadze „Facebooke“ informavo savo šalies gyventojus, kad traukiasi iš pareigų, nes jo manymu įvykdė jam skirtą misiją.

Amazonė dega ir dieną, ir naktį. Dabar tokių gaisro židinių Brazilijai priklausančiuose atogrąžų miškuose – maždaug 70 tūkst., skelbia šalies kosmoso agentūra. Vietiniai gyventojai, kuriuos iš namų anksčiau išstumti kėsinosi medkirčiai, dabar sako pasiruošę bėgti nuo ugnies. Ir priduria, kad jaučiasi užmiršti.

Pirmą kartą šalies istorijoje Vokietijoje, Berlyno zoologijos sode, gimė 2 pandų jaunikliai – dvynukai. Vienas jų sveria 186, o kitas 136 gramus. Kol kas nėra aiški jauniklių lytis. Pandosneretai susilaukia dvynukų, tačiau dažniausiai augina tik 1 jauniklį.

Sportas. Austrijoje baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas – šiemet jame buvo kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į kitąmet vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvos irklavimo federacija šiame pasaulio čempionate tikėjosi 3 kelialapių – tiek ir iškovojo.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sklandžiai pradėjo pasaulio krepšinio čempionatą – ji rekordiniu taškų skirtumu sutriuškino Senegalo komandą.

„Formulės-1“ pasaulio čempionate pirmąją pergalę iškovojo 21 m. „Ferrari“ komandos pilotas monakietis Charlesas Leclercas.

Moterų teniso pirmoji pasaulio raketė japonė Naomi Osaka atvirojo Jungtinių Amerikos Valstijų čempionato trečiajame rate 6:3, 6:0 įveikė 15-metę amerikietę Cori Gauff, kuriai prognozuojama įspūdinga karjera. Trečiasis ratas buvo nesėkmingas Baltijos tenisininkėms.

Trečiojo turo susitikimai sužaisti Vokietijos futbolo čempionate.

Orai.