Žinios. Rugsėjo 1-osios šventėje lankėsi ir prezidentas: ne tik laistė sodinukus, bet ir ragino sparčiau didinti algas mokytojams

Daugiau kaip 320 tūkst. moksleivių pradėjo mokslo metus. Į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų vaikai skubėjo jau vakar. Minėdama Baltijos kelio 30-metį Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su kitomis švietimo įstaigomis mokslo metus pradėjo susikabinę rankomis, simboliškai apjuosdami abu Neries krantus. Šiemet Lietuvoje į klases susirinko pusantro tūkstančio moksleivių mažiau nei pernai. O per pastaruosius 15 m. jų sumažėjo 40 proc. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda ragino sparčiau didinti algas mokytojams, ir ne tik iš biudžeto, bet ir iš vidinių švietimo sistemos resursų, nes auditas parodė, kad dalis pinigų naudojami neefektyviai.

Tauragės rajono moksleiviams savivaldybė Mokslo ir žinių dienos proga dovanojo mokinio krepšelius su būtiniausiomis mokymosi priemonėmis. Tokie krepšeliai įteikti priešmokyklinukams ir visų klasių moksleiviams. Rinkiniuose: sąsiuviniai, aplankalai, rašymo, piešimo, technologijų pamokų reikmenys, penalai, maišeliai sportinei aprangai, vyresniesiems – ir skaičiuotuvai. Vienas toks rinkinys, anot savivaldybės atstovų, kainuoja 16–19 eurų. Šiemet Tauragės rajono mokyklose mokosi apie 4,5 tūkst. moksleivių.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija Kinijos ambasadoriui įteikė notą dėl incidento per mitingą Honkongui palaikyti. Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos saugomas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami.

Valstybės pripažinimo negavusi senovės baltų religinė bendruomenė „Romuva“ kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Bendruomenė prašo pripažinti, kad Lietuva pažeidė Europos Žmogaus teisių konvenciją dėl minties, sąžinės ir religijos laisvės, diskriminacijos draudimo, bei teisės į teisingą bylos nagrinėjimą.

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino rinkėjų sąrašus rinkimuose į 3 laisvas parlamentarų vietas. Papildomi rinkimai į Seimą šį sekmadienį vyks 3 vienmandatėse apygardose – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos.

Prie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) artėjantis uraganas Dorianas sustiprėjo iki stipriausio visų laikų uragano, smogusio sausumai. Bahamus pasiekęs vakar, jis šį salyną talžo milžiniška jėga, o JAV vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai. Šimtams tūkstančių gyventojų rekomenduojama kuo greičiau evakuotis.

Jungtinės Karalystės vyriausybė pradėjo kampaniją, skirtą gyventojams informuoti dėl „Brexito“. Sukurtas specialus vyriausybės interneto puslapis, kuriame pateikiami atsakymai į svarbiausius gyventojams klausimus, patarimai verslui ir šalyje gyvenantiems užsienio piliečiams. Šią savaitę pradedama ir lauko bei socialinių tinklų reklamos kampanija, vėliau pasirodys ir reklama per televiziją.

Sakartvelo premjeras Mamuka Bakhtadze „Facebooke“ informavo savo šalies gyventojus, kad traukiasi iš pareigų, nes jo manymu įvykdė jam skirtą misiją.

Amazonė dega ir dieną, ir naktį. Dabar tokių gaisro židinių Brazilijai priklausančiuose atogrąžų miškuose – maždaug 70 tūkst., skelbia šalies kosmoso agentūra. Vietiniai gyventojai, kuriuos iš namų anksčiau išstumti kėsinosi medkirčiai, dabar sako pasiruošę bėgti nuo ugnies. Ir priduria, kad jaučiasi užmiršti.

Pirmą kartą šalies istorijoje Vokietijoje, Berlyno zoologijos sode, gimė 2 pandų jaunikliai – dvynukai. Vienas jų sveria 186, o kitas 136 gramus. Kol kas nėra aiški jauniklių lytis. Pandos neretai susilaukia dvynukų, tačiau dažniausiai augina tik 1 jauniklį.

Sportas. Austrijoje baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas – šiemet jame buvo kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į kitąmet vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvos irklavimo federacija šiame pasaulio čempionate tikėjosi 3 kelialapių – tiek ir iškovojo.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sklandžiai pradėjo pasaulio krepšinio čempionatą – ji rekordiniu taškų skirtumu sutriuškino Senegalo komandą.

„Formulės-1“ pasaulio čempionate pirmąją pergalę iškovojo 21 m. „Ferrari“ komandos pilotas monakietis Charlesas Leclercas.

Moterų teniso pirmoji pasaulio raketė japonė Naomi Osaka atvirojo Jungtinių Amerikos Valstijų čempionato trečiajame rate 6:3, 6:0 įveikė 15-metę amerikietę Cori Gauff, kuriai prognozuojama įspūdinga karjera. Trečiasis ratas buvo nesėkmingas Baltijos tenisininkėms.

Trečiojo turo susitikimai sužaisti Vokietijos futbolo čempionate.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau