Žinios. Daugumai mokyklų švenčiant mokslo metų pradžią, beveik visi didieji prekybos tinklai renkasi prekiauti alkoholiu

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 000 mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda šiandien. Tiesa, į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau vakar.

Daugumai mokyklų švenčiant mokslo metų pradžią, beveik visi didieji prekybos tinklai šiandien renkasi prekiauti alkoholiu. Pagal įstatymą, prekyba svaigiaisiais gėrimais parduotuvėse draudžiama tik rugsėjo1-ąją, tačiau prekybininkams palikta teisė pasirinkti, ar apriboti prekybą alkoholiu ir perkeltos šventės metu. Dauguma savivaldybių, kurios taip pat gali priimti atskirus sprendimus, šiandien drausti prekiauti alkoholiu nepasirinko.

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien tvirtins rinkėjų sąrašus rinkimuose į tris laisvas parlamentarų vietas. Pagal įstatymą, sąrašai tvirtinami likus 7 dienoms iki rinkimų. Papildomi rinkimai į Seimą šį sekmadienį vyks trijose vienmandatėse apygardose – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos.

Valstybės pripažinimo negavusi senovės baltų religinė bendruomenė „Romuva“ kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą. Pasak bendruomenės, teismo prašoma pripažinti, kad Lietuva pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos straipsnius dėl minties, sąžinės ir religijos laisvės, diskriminacijos draudimo bei teisės į teisingą bylos nagrinėjimą. „Romuva“ teigia materialinės naudos nesiekianti, o norinti teismo pripažinimo, kad buvo pažeistos jų teisės. Seimui šį birželį neužteko balsų suteikti „Romuvai“ valstybės pripažinimą. Netenkinus prašymo, pakartotinai bendruomenė galės kreiptis po dešimties metų.

Vakar pasiekęs Bahamų salas 5 kategorijos uraganas Dorianasturbūt yra stipriausios šalies istorijoje, sako Bahamų premjeras. 295 kilometrus per valandą siekiantis vėjas griauna namus ir kelia 7 metrų aukščio bangas. Dalis teritorijų atsidūrė po vandeniu, pranešama apie nutrūkusį elektros tiekimą. Šiandien niokojantis Bahamų salas, uraganas turėtų pasiekti ir Jungtinių Valstijų pakrantę. Nepaprastoji padėtis paskelbta Pietų ir Šiaurės Karolinos, Džordijos ir Floridos valstijose.

Nepaisant Brazilijos vyriausybės draudimų deginti miškus, gaisrų židinių skaičius Amazonėje auga. Medikai įspėja, kad dūmų debesys kelia pavojų milijonams regiono gyventojų. Tuo metu sinoptikai tikina, kad sezoniniai lietūs vėluoja, tad gaisraigali užsitęsti bent porą savaičių.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau