„Labas rytas, Lietuva“ II d. Mokslo metai be streso: vaiko nerimo priežastimi gali tapti ir pernelyg susirūpinę tėvai

Antroji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio apie vieną didžiausių nūdienos aktualijų – Rugsėjo 1-osios šventę ir mokslo metų pradžią. Tiesa, neretai būna ir taip, kad ši proga yra lydima ne mokinių džiaugsmo salvių, o streso gumulo jų gerklėse. Nerimą moksleiviams gali kelti ne tik egzaminų ar atsiskaitymų baimė, bet ir kiek silpnesni socialiniai įgūdžiai ar pernelyg viskuo besirūpinantys tėvai. Ką daryti tiek tėvams, tiek mokiniams, kad vaikams žygiuoti į mokyklą būtų malonu, pataria socialinių mokslų daktarė Asta Vaitkevičienė.

Tęskime su žaismingu vaizdo siužetu iš užsienio. Irake kirpėjas kuria neįprastas šukuosenas: meistras ant galvų perkelia futbolininkų portretus. Kirpėjas kruopščiai dailina kiekvieną detalę ir jam, panašu, puikiai sekasi – paslauga labai populiari tarp jaunimo.

Dar viena smagi žinia. Kudirkos Naumiestyje atidengtas paminklas bulvei ir atidarytas vienintelis Lietuvoje Bulvės muziejus. Agronomas Jonas Valaitis sako, kad jis išpildė savo svajonę – bulvė, anot muziejaus įkūrėjo, yra antroji duona, visais laikais maitinusi lietuvius, todėl atvykus į muziejų bus galima paragauti įvairių veislių bulvių, susipažinti su bulvės istorija nuo jos atsiradimo Europoje iki dabartinių bulvininkystės selekcijos pasiekimų.

Pernelyg nenutolkime nuo mokyklos. Pastaruoju metu ypatingai aktuali tema – vaikų mityba mokymosi įstaigose. Mitybos specialistė Danguolė Gasparavičienė sako, kad tėvams svarbu galvoti ne tik apie tai, ar pavalgiusi atžala jaučiasi soti, bet ir apie tai, ką pastaroji su tuo maistu gauna. Patiekalai turi būti įvairiapusiai, visaverčiai ir subalansuoti. Ekspertė priduria, kad vaikų ir suaugusiųjų valgiaraščiai turi skirtis, o taip pat dėmesį reikia atkreipti ne tik į priešpiečius, bet ir priešpiečių dėžutės kokybę.

Toliau laidoje – vaizdo siužetas apie aukcioną, kuriame parduodami legendinio amerikiečių gitaristo ir dainininko B. B. Kingo daiktai. Tarp jų galima rasti muzikanto drabužių, juvelyrikos, taip pat ir gitarų – kasmet atlikėjas sugrodavo 200 koncertų. Aukcionas Kalifornijoje vyks iki rugsėjo 21 d.

Kelkimės į gamtą. Tiksliau, į vietą, kurią inspiruoja gamta ir jos spalvos. Tarp Švedijos sostinės Stokholmo ir Lietuvos gyvenanti papuošalų kūrėja Marija Strazdaitė-Balčė įsitikinusi – mūsų nuotaika kuria spalvas. Net jei jūsų spintoje spalvų nėra – vienaip ar kitaip jos mus gyvenime apsupa. Lietuvoje trumpai viešėjusią menininkę sutiko mūsų kolegos ir pasikalbėjo apie papuošalus, nuotaikas ir, žinoma, spalvas.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-osios dalies pabaigoje – trumpa spaudos apžvalga su Audra Avižiūte, Blanche kūrinys „City Lights“ ir konkursas su Aiste Plaipaite. Laidą veda Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau