Žinios. Gaisrų židinių skaičius Amazonėje auga: vėluojant liūčių sezonui, ugnis gali neblėsti dar mažiausiai dvi savaites

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 000 mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda šiandien. Tiesa, į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau vakar.

Daugumai šalies mokyklų švenčiant mokslo metų pradžią, Švietimo, mokslo ir sporto ministras tikisi, kad švietimo kokybė Lietuvoje gerės. Algirdas Monkevičius sako, kad šiuo metu visoje šalyje trūksta maždaug 200 pedagogų. Daugiausiai anglų kalbos ir matematikos. Ministro teigimu, dauguma ugdymo įstaigų jau turi visus mokytojus, o ten, kur jų trūksta, problemas ketinama spręsti kartu su savivaldybėmis.

Valstybės pripažinimo negavusi senovės baltų religinė bendruomenė „Romuva“ kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą. Pasak bendruomenės, teismo prašoma pripažinti, kad Lietuva pažeidė Europos Žmogaus teisių konvencijos straipsnius dėl minties, sąžinės ir religijos laisvės, diskriminacijos draudimo bei teisės į teisingą bylos nagrinėjimą. „Romuva“ teigia materialinės naudos nesiekianti, o norinti teismo pripažinimo, kad buvo pažeistos jų teisės. Seimui šį birželį neužteko balsų suteikti „Romuvai“ valstybės pripažinimą. Netenkinus prašymo, pakartotinai bendruomenė galės kreiptis po dešimties metų.

Kraštutiniai dešinieji švenčia sėkmę rinkimuose. Po rinkimų formuoti vyriausybes Saksonijos ir Brandenburgo žemėse, pasak analitikų, bus sudėtinga, mat, nors tradicinės partijos iškovojo pirmąsias vietas, jų pozicijos susilpnėjo. Koalicijų formavimą dar labiau apsunkina istorinius rezultatus Rytų Vokietijoje pasiekę kraštutiniai dešinieji.

Nepaisant Brazilijos vyriausybės draudimų deginti miškus, gaisrų židinių skaičius Amazonėje auga. Medikai įspėja, kad dūmų debesys kelia pavojų milijonams regiono gyventojų. Tuo metu sinoptikai tikina, kad sezoniniai lietūs vėluoja, tad gaisrai gali užsitęsti bent porą savaičių.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.