Žinios. Miško kirtimai Juodkrantės sengirėje: gamtosaugininkai prieštarauja, teigdami, kad tai gali pakenkti visai miško ekosistemai

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 000 mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda šiandien. Tiesa, į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau vakar.

Daugumai mokyklų švenčiant mokslo metų pradžią, beveik visi didieji prekybos tinklai šiandien renkasi prekiauti alkoholiu. Pagal įstatymą, prekyba svaigiaisiais gėrimais parduotuvėse draudžiama tik rugsėjo1-ąją, tačiau prekybininkams palikta teisė pasirinkti, ar apriboti prekybą alkoholiu ir perkeltos šventės metu. Dauguma savivaldybių, kurios taip pat gali priimti atskirus sprendimus, šiandien drausti prekiauti alkoholiu nepasirinko.

Valstybinių miškų urėdija Juodkrantės sengirėje pradeda kirsti kenkėjų sužalotus medžius. Vadinamieji sanitariniai kirtimai vykdomi dėl mišką užpuolusių žievėgraužių tipografų – kinivarpų, kurios šią karštą vasarą sparčiai išplito. Iš viso planuojama pašalinti kiek daugiau nei 300 pažeistų medžių. Urėdijos specialistai sako, kad vienintelis būdas sustabdyti šimtamečių medžių džiūvimą – iškirsti ir išvežti šviežiai užpultas egles ir pušis. Tuo metu gamtosaugininkai tam prieštarauja, teigdami, kad tai gali pakenkti visai miško ekosistemai.

Vakar pasiekęs Bahamų salas 5 kategorijos uraganas Dorianasturbūt yra stipriausios šalies istorijoje, sako Bahamų premjeras. 295 kilometrus per valandą siekiantis vėjas griauna namus ir kelia 7 metrų aukščio bangas. Dalis teritorijų atsidūrė po vandeniu, pranešama apie nutrūkusį elektros tiekimą. Šiandien niokojantis Bahamų salas, uraganas turėtų pasiekti ir Jungtinių Valstijų pakrantę. Nepaprastoji padėtis paskelbta Pietų ir Šiaurės Karolinos, Džordijos ir Floridos valstijose.

Profesinės sąjungos ir kitos darbininkus vienijančios organizacijos Honkonge skelbia streiką. Prie jų planuoja prisijungti ir studentai, šiandien turėję sugrįžti į universitetus ir mokyklas. Taikus streikas skelbiamas po dar vieno protestų savaitgalio, per kurį demonstracijos virto susidūrimais su policija. Į aršiausių demonstrantų mėtomus akmenis ir molotovo kokteilius, pareigūnai atsakė ašarinėmis dujomis, vandens patrankomis ir guminėmis kulkomis.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau