Žinios. Vyriausioji rinkimų komisija šiandien tvirtins rinkėjų sąrašus rinkimuose į tris laisvas parlamentarų vietas

Rinkimai vyks Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos vienmandatėse apygardose

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkstančių mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda šiandien. Tiesa, į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau vakar.

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien tvirtins rinkėjų sąrašus rinkimuose į tris laisvas parlamentarų vietas. Pagal įstatymą, sąrašai tvirtinami likus 7 dienoms iki rinkimų. Papildomi rinkimai į Seimą šį sekmadienį vyks trijose vienmandatėse apygardose – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos. Dėl Seimo nario mandato sostinės Žirmūnų apygardoje varžysis vienuolika, Gargždų apygardoje – dešimt kandidatų, o Pakruojį, Joniškį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos apygardoje – šeši politikai.

Po rinkimų formuoti vyriausybes Saksonijos ir Brandenburgo žemėse, pasak analitikų, bus sudėtinga, mat, nors tradicinės partijos iškovojo pirmąsias vietas, jų pozicijos susilpnėjo. Koalicijų formavimą dar labiau apsunkina istorinius rezultatus Rytų Vokietijoje pasiekę kraštutiniai dešinieji. Saksonijoje „Alternatyva Vokietijai“ maždaug penkiais procentais nusileido kanclerės Angelos Merkel krikščionims demokratams, o Brandenburge nuo socialdemokratų atsiliko keturiais. Tai pasiekti padėjo po komunizmo nepateisinti Rytų Vokietijos gyventojų lūkesčiai, aštri kritika Merkel vyriausybei ir migracijos politika. Nors partija pirmosios vietos nepelnė, rezultatą vadina puikiu ir tikina, kad tai ženklas, jog socialdemokratų ir krikščionių demokratų koalicijos vokiečiai nebenori. Merkel partija atkerta, kad rinkimų rezultatas – gera žinia visai šaliai.

Sportas. Orai.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau