„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Vestuvių industrija: planuotojus keičia išmaniųjų programėlės, o tūkstančius kainuojančias sukneles – kuklios ir paprastos

Rugsėjo 2-oji, pirmadienis, „Labas rytas, Lietuva“ žadina moksleivius, studentus, tėvelius ir visus visus bei sveikina su rudens pradžia. Šiandien laidoje matysite:

„Žvalaus ryto“ rubrikoje – „Kengūrų“ mankšta. Sporto instruktorius Vitalij Kolbasnik sako, kad prie neįprastų treniruotei skirtų batų priprantama vos per 15 minučių, o pripratus – nesinori iš jų išsispirti. Ši treniruotė unikali, nes gali tapti ir jėgos treniruote, ir bokso treniruote ar net šokių. Stilių yra labai daug – gali išbandyti kiekvienas.

Tarp Švedijos sostinės Stokholmo ir Lietuvos gyvenanti papuošalų kūrėja Marija Strazdaitė-Balčė įsitikinusi – mūsų nuotaika kuria spalvas. Net jei jūsų spintoje spalvų nėra – vienaip ar kitaip jos mus gyvenime apsupa. Lietuvoje trumpai viešėjusią menininkę sutiko mūsų kolegos ir pasikalbėjo apie papuošalus, nuotaikas ir spalvas.

Šiandien studijoje lankosi ekspertė Vilma Ramanauskaitė. Advokatė kartu gvildena atliekų tvarkymo temą. Kokios yra teisės ir pareigos? Pašnekovė pristato dažnai daugelio daromas klaidas ir netinkamą atliekų panaudojimą. Už iš senos padangos padarytą gėlių vazonėlį – bauda. Tačiau tai labiau šmaikštus atvejis, nei realybė. Kur kas svarbiau, kad žmonės mokėtų rūšiuoti ir nebandytų apeiti sistemos, o atliekomis atsikratytų tinkamais ir legaliais būdais, o nepalikdami tiesiog mėtytis prie bendrųjų konteinerių.

Kita tema – vestuvės! LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė nagrinėjo vestuvių industrijos tendencijas – už kiek ir kaip, kokiomis tradicijomis ir naujomis tendencijomis šiandien gyvena norintys susituokti ir iškelti vestuves. Anot pašnekovės – tradicijos tikrai keičiasi. Nors vestuvės vis dar kone brangiausia gyvenimo šventė, tačiau pastebima, kad nuotakos renkasi kuklesnes, santūresnes sukneles, nebūtinai baltas ir ilgas. Jaunieji rečiau užsisako vestuvių planuotojus – verčiau renkasi savo šventę kurti patys ir idėjas „medžioti“ socialiniuose tinkluose.

Kalendroius: Šiandien gimtadienį švenčia Kanados aktorius, režisierius ir muzikantas Keanu Reeves. 1999 metais kino teatrus pasiekusi „Matrica“ jos žvaigždę Keanu Reevesą iškėlė į Holivudo olimpą. Juosta buvo apdovanota keturiais „Oskarais“ ir dviem BAFTA statulėlėmis bei sulaukė dviejų populiarių tęsinių. Pasakojama, kad 70 proc. atlyginimo už darbą „Matricoje“ aktorius skyrė leukemijos tyrimams. Su šia liga ilgai kovojo jaunesnė Reeveso sesuo, kurią jis vadina geriausia drauge. Paties Keanu likimas taip pat nelepino – kai jam buvo vos treji, šeimą paliko tėvas. Mama su vaikais dažnai keitė gyvenamąją vietą, mokytis buvo sunku dėl disleksijos – sutrikimo, kurį turinčiam sunku skaityti. Aktoriui teko išgyventi ir artimo draugo, ir mylimosios netektis. Teigiama, kad Reevesas gyevna itin paprastai – įprastuose namuose ir keliauja be palydos ar apsauginių. Beje, 16 metų nuo paskutinės „Matricos“ dalies filmo tęsinio tebelaukią gerbėjai džiugią žinią išgirdo šį rugpjūtį – naujas filmo dalis bus kuriama ir pagrindinės žvaigždės – Keanu Reevesas ir Carrie-Anne Moss joje vaidins.

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte ir I-osios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau