Žinios. Skambutis kviečia į pamokas: mokslus pradeda daugiau nei 460 tūkst. mokinių ir studentų

LRT

2019.09.02 07:11

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 000 mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda šiandien. Tiesa, į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau vakar.

Daugumai mokyklų švenčiant mokslo metų pradžią, beveik visi didieji prekybos tinklai šiandien renkasi prekiauti alkoholiu. Pagal įstatymą, prekyba svaigiaisiais gėrimais parduotuvėse draudžiama tik rugsėjo1-ąją, tačiau prekybininkams palikta teisė pasirinkti, ar apriboti prekybą alkoholiu ir perkeltos šventės metu. Dauguma savivaldybių, kurios taip pat gali priimti atskirus sprendimus, šiandien drausti prekiauti alkoholiu nepasirinko.

Vakar pasiekęs Bahamų salas 5 kategorijos uraganas Dorianasturbūt yra stipriausios šalies istorijoje, sako Bahamų premjeras. 295 kilometrus per valandą siekiantis vėjas griauna namus ir kelia 7 metrų aukščio bangas. Dalis teritorijų atsidūrė po vandeniu, pranešama apie nutrūkusį elektros tiekimą. Šiandien niokojantis Bahamų salas, uraganas turėtų pasiekti ir Jungtinių Valstijų pakrantę. Nepaprastoji padėtis paskelbta Pietų ir Šiaurės Karolinos, Džordijos ir Floridos valstijose.

Nepaisant Brazilijos vyriausybės draudimų deginti miškus, gaisrų židinių skaičius Amazonėje auga. Medikai įspėja, kad dūmų debesys kelia pavojų milijonams regiono gyventojų. Tuo metu sinoptikai tikina, kad sezoniniai lietūs vėluoja, tad gaisrai gali užsitęsti bent porą savaičių.

Valstybinių miškų urėdija Juodkrantės sengirėje pradeda kirsti kenkėjų sužalotus medžius. Vadinamieji sanitariniai kirtimai vykdomi dėl mišką užpuolusių žievėgraužių tipografų – kinivarpų, kurios šią karštą vasarą sparčiai išplito. Iš viso planuojama pašalinti kiek daugiau nei 300 pažeistų medžių. Urėdijos specialistai sako, kad vienintelis būdas sustabdyti šimtamečių medžių džiūvimą – iškirsti ir išvežti šviežiai užpultas egles ir pušis. Tuo metu gamtosaugininkai tam prieštarauja, teigdami, kad tai gali pakenkti visai miško ekosistemai.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau