Panorama. Klaipėdos centre atidengta bronzinė skulptūra filosofui ir rašytojui Vydūnui (su vertimu į gestų k.)

Lenkija mini 80-ąsias Antrojo pasaulinio karo praždios metines. Į iškilmingą minėjimą Varšuvoje susirinko Vokietijos prezidentas ir kanclerė, Jungtinių Valstijų viceprezidentas bei kiti valstybių ir vyriausybių vadovai, tarp jų ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Varšuvoje susitikęs su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu gavo jo patikinimą, kad naujoji vyriausybė tęs eurointegraciją ir reformas. Naujoji Ukrainos vyriausybė patvirtinta ketvirtadienį. Šiuo metu aukštus postus Ukrainoje užima du lietuviai – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius šią savaitę paskirtas valstybinės gynybos pramonės įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi, o buvęs Lietuvos ekonomikos viceministras Adomas Audickas yra patarėjas vyriausybėje valstybės valdomų įmonių klausimais.

Popiežius Pranciškus paskelbė 13 naujų kardinolų. Tarp jų – ir Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių. Paskirti kardinolai pareigas pradės eiti nuo spalio 5 dienos.

Rugsėjo pirmoji – mokslo ir žinių diena, kai įprastai prasideda mokslo metai. Tačiau daugelis mokyklų šventę perkėlė į pirmadienį. Tik kelios dešimtys mokslo įstaigų į pamokas vaikus pakvietė sekmadienį. Šiemet mokslų metus pradės per 320 tūkstančių moksleivių – pusantro tūkstančio mažiau nei pernai.

Nuo rugsėjo vartotojų teisių apsaugos tarnyba į parduotuves turės teisę siųsti slaptus pirkėjus, taip pat kontrolinius pirkimus galės atlikti ir elektroninėse parduotuvėse. Tarnyba slaptus pirkėjus siųs gavusi skundų dėl pavyzdžiui, nepritaikomų akcijų, iš prekybos neišimtų pavojingų prekių. Prekybininkai teigia nesantys prieš slaptus pirkėjus, tačiau jiems neramu, ar kontroliniai pirkimai bus atliekami korektiškai, nepažeidžiant asmens duomenų apsaugos.

Vilniaus savivaldybė siekdama išvyti automobilius iš senamiesčio, žada brangiausią rinkliavos zoną išplėsti. Automobilių atsikratyti iš senamiesčių siekia ir Kaunas bei Klaipėda. Kauniečiai praėjusį mėnesį pakeitė rinkliavas, o Klaipėda kaip tik dabar peržiūri valandinius tarifus. Šie nekeisti esą ilgus metus. Rytų Vokietijos Saksonijos ir Brandenburgo žemių gyventojai renka vietos valdžią. Apklausos prieš rinkimus parodė, kad kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ rinkimuose pasieks istorinį rezultatą, Brandenburge gali aplenkti po komunistinio laikotarpio žemę valdžiusius socialdemokratus, o Saksonijoje iššūkį mesti krikščionims demokratams. Analitikų teigimu, valdančiųjų partijų pralaimėjimas gali sukelti krizę Angelos Merkel koalicijoje.

Sustiprėjęs iki penktosios kategorijos uraganas Dorianas smogė Bahamams. Pranešama, kad vėjas, siekiantis 80 metrų per sekundę laužo medžius, kelia galingas 7 metro aukščių bangas. Jungtinų Valstijų nacionalinis uraganų centras įspėja, kad audra - stipresnė nei tikėtasi, o Bahamus didelės liūtys ir smarkus vėjas gali niokoti iki 30 valandų.

Klaipėdoje atidengta skulptūra filosofui ir rašytojui Vydūnui. Bronzinis monumentas miesto centre pastatytas rašytojo garbei pavadintame sode. Skulptūrą sukūrė menininkai Arūnas Sakalauskas ir ukrainiečiai Olesis Sydorukas bei Borisas Krylovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.