Žinios. Popiežius paskelbė Sigitą Tamkevičių kardinolu (su vertimu į gestų k.)

Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių paskelbė kardinolu. Kartu su juo kardinolais taps ir dar 12 dvasininkų. Tamkevičius į kardinolų kolegiją bus priimtas per spalio pradžioje vyksiančias iškilmes. 1999 – 2015 vadovavęs Lietuvos Vyskupų konferencijai, Sigitas Tamkevičius atsistatydino iš pareigų, tad nuo 2015 m. liepos yra arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius – kovotojas už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyvus Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyvis, politinis kalinys, „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjas, už nuopelnus Lietuvai pagerbtas valstybės apdovanojimais, taip pat yra Laisvės premijos laureatas.

Lenkija mini 80-sias Antrojo pasaulinio karo praždios metines. Iškilmingame minėjime Varšuvoje dalyvauja Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Štainmajeris ir kanclerė Angela Merkel, taip pat – Donaldą Trumpą pakeitęs Jungtinių Valstijų viceprezidentas Maikas Pencas bei kiti valstybių ir vyriausybių vadovai, tarp jų ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Rugsėjo pirmoji – mokslo ir žinių diena, kai įprastai prasideda mokslo metai. Tačiau daugelis mokyklų šventę perkėlė į pirmadienį. Tik kelios dešimtys mokslo įstaigų į pamokas vaikus pakvietė sekmadienį. Šiemet mokslų metus pradės per 320 tūkstančių moksleivių – pusantro tūkstančio mažiau nei pernai.

Rytų Vokietijos Saksonijos ir Brandenburgo žemių gyventojai renka vietos valdžią. Apklausos prieš rinkimus parodė, kad kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ rinkimuose pasieks istorinį rezultatą, Brandenburge gali aplenkti po komunistinio laikotarpio žemę valdžiusius socialdemokratus, o Saksonijoje iššūkį mesti krikščionims demokratams. Analitikų teigimu, valdančiųjų partijų pralaimėjimas gali sukelti krizę Angelos Merkel koalicijoje.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau