Panorama. Lenkijoje – pasiruošimas II-ojo pasaulinio karo 80-osioms metinėms, kuriose nepasirodys Donaldas Trumpas

Lenkija rengiasi 80-osioms II-ojo pasaulinio karo pradžios metinėms, per kurias buvo tikimasi iškilmingai priimti Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą. Valdantiesiems tai būtų buvusi proga prieš artėjančius rinkimus spalį priminti gyventojams apie šiltus santykius su Baltaisiais Rūmais. Kartu - pritildyti kalbas apie Lenkijos izoliaciją Europoje.

Privačios mokyklos kasmet sulaukia naujų norinčiųjų mokytis. Dalis ekonomistų kritikuoja, kad tokios mokyklos pinigus susirenka ne tik iš tėvų, bet ir valstybės. Privačių mokyklų teigimu, valstybė bet kokiu atveju turi prisidėti prie vaikų ugdymo, nes konstitucijoje kiekvienam vaikui garantuojamas nemokamas mokslas. Švietimo ministerijos atstovai sako, kad toks finansavimo modelis skatina konkurenciją tarp mokyklų ir aukštesnę kokybę.

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio dvare Kauno rajone, nesuderinus su Kultūros paveldo departamentu, nugriauti du kultūros vertybių registre buvę statiniai ir pastatytas naujas. V. Matijošaitis sako, kad statiniai buvę prastos būklės, o atstatytas svirnas beveik toks kaip buvęs. Paveldosaugininkų teigimu, nesvarbu, kokia buvo statinių būklė, visi darbai turėjo būti derinami.

„Sodra“, pasitelkusi nepriklausomus gydytojus, galės tikrinti, ar asmenims pagrįstai nustatytas neįgalumas, netekto darbingumo lygis, ar laikinas nedarbingumas. Nuo rugsėjo įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią, „Sodrai“ pareikalavus, bus privaloma papildomai pasitikrinti sveikatą.

Šiandien pavakare Liono priemestyje per išpuolį peiliais žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar devyni sužeisti, trys iš jų sunkiai. Du užpuolikai puolė žmones, vienas buvo ginkluotas peiliu, kitas - iešmu. Policija vieną iš įtariamųjų suėmė, kito vis dar ieško. Išpuolio motyvai kol kas nėra aiškūs.

Londone tūkstančiai žmonių susirinko į protestą prieš premjero Boriso Johnsono sprendimą sustabdyti parlamento veiklą rekordiniam - penkių savaičių, laikotarpiui likus dviems mėnesiams iki numatytos išstojimo datos.

Eidamas 88-tuosiu, mirė tapytojas, skulptorius, grafikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius Antanas Kmieliauskas. Dailininkų sąjungos narys sukūrė daugiau kaip 80 skulptūrų, taip pat portretų, religinės tematikos paveikslų, freskų, kelias dešimtis antkapinių paminklų, daugiau nei tris šimtus ekslibrisų, estampų.

Vilniuje iškils skulptūra litvakų kilmės dainininkui, rašytojui Lenardui Koenui. Skulptūrą prieš kelerius metus mirusiam Kanados dainininkui pradėjo kurti pernai miręs skulptorius Romualdas Kvintas, o ją jau baigė Martynas Gaubas. Skulptūra laikinai iškils sostinės senamiestyje, vienos kavinės kieme. Vėliau tikimasi, kad ji ras nuolatinę vietą viešoje Vilniaus erdvėje.