Žinios. Kauno mero Visvaldo Matijošaičio dvare neteisėtai nugriauti du kultūros vertybių registre buvę statiniai

Už pažeidimus skirta trijų šimtų eurų bauda

Privačios mokyklos kasmet sulaukia naujų norinčiųjų mokytis. Dalis ekonomistų kritikuoja, kad tokios mokyklos pinigus susirenka ne tik iš tėvų, bet ir valstybės. Privačių mokyklų teigimu, valstybė bet kokiu atveju turi prisidėti prie vaikų ugdymo, nes konstitucijoje kiekvienam vaikui garantuojamas nemokamas mokslas. Švietimo ministerijos atstovai sako, kad toks finansavimo modelis skatina konkurenciją tarp mokyklų ir aukštesnę kokybę.

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio dvare Kauno rajone, nesuderinus su Kultūros paveldo departamentu, nugriauti du kultūros vertybių registre buvę statiniai ir pastatytas naujas. V. Matijošaitis sako, kad statiniai buvę prastos būklės, o atstatytas svirnas beveik toks kaip buvęs. Paveldosaugininkų teigimu, nesvarbu, kokia buvo statinių būklė, visi darbai turėjo būti derinami. Už pažeidimus skirta trijų šimtų eurų bauda, o kokie nuostoliai padaryti dvarui, dar svarstys Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Nors daugelyje šalies regionų ligoninių jaučiamas didelis jaunų medikų trūkumas, Panevėžio ligoninėje jų gretos gausėja. Gydymo įstaiga specialistus vilioja ne tik solidžiais atlyginimais, bet ir naujomis pareigybėmis. Jauniems medikams suteikta galimybė teikti paslaugas, kurių iki šiol panevėžyje nebuvo ir pacientams tekdavo vykti į didžiuosius miestus. Pasak ligoninės vadovo, būtent tai ir motyvuoja daugelį jaunų medikų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė lietuvį Aivarą Abromavičių valstybinės gynybos įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi. Abromavičius 2014–2016 metais dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016-ųjų vasarį jis atsistatydino pareiškęs, kad interesų grupės blokuoja jo reformas. Šiemet birželį A. Abromavičius buvo paskirtas „Ukroboronprom“ stebėtojų tarybos nariu.

Tūkstačiai žmonių nepaisydami draudimų šiandien Maskvos centre surengė eitynes piktindamiesi, kad kitą savaitgalį vyksiančiuose vietos savivaldos rinkimuose uždrausta dalyvauti opozicijos kandidatams. Šį protestą organizavo Aleksėjus Navalnas, o jame dalyvavo ir garsiausi opozicijos veikėjai, kuriems būtent ir buvo užkirstas kelias dalyvauti rugsėjo 8-ąja vyksiančiuose rinkimuose. Maskvos prokuratūra įspėjo, kad leidimas šiam protestui nėra suteiktas, todėl jame dalyvaujantys turi būti pasiruošę pasėkmėms.

Šiaurės Rytų Indijos Asamo regione baigėsi pirmas per kelis dešimtmečius vykęs gyventojų surašymas, per kurį be teisės į pilietybę liko beveik du milijonai gyventojų. Surašymą inicijavusi Vyriausybė tvirtina, kad taip yra aškinamasi, kas šalyje gyvena teisėtai, o kas ne. Pagrindiniu taikiniu tapo iš Bangladešo atvykę musulmonai.

Vilniuje šiandien iškils skulptūra litvakų kilmės dainininkui, rašytojui Lenardui Kohenui. Iniciatyvos įamžinti šį muzikantą Vilniuje ėmėsi norvegas Jonas Afsetas su žmona Aušrine Baronaite. Skulptūra iškils sostinės senamiestyje, Šventojo Mykolo gatvėje, vidiniame kieme. Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo „Facebok“ paskyroje užsiminė, kad ši vieta skulptūrai gali būti laikina, o savivaldybė ieško nuolatinės.

Šiaurės Makedonijoje vykusiame Europos jaunučių iki 16 metų merginų krepšinio čempionate Viliaus Stanišausko treniruojama Lietuvos komanda iškovojo sidabro medalius. Lietuvos ekipoje labiausiai pasižymėjo Justė Jocytė. Jos sąskaitoje –33 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. Audronė Zdanevičiūtė pelnė 17 taškų, Urtė Čižauskaitė – 9. Lietuvos 16-mečių rinktinė Europos pirmenybių medaliais iki šiol buvo pasidabinusi tik kartą, kai 2006 metais Slovakijoje mūsiškės iškovojo bronzą.

Sportas. Orai.