Žinios. Sėkmės formulė: kaip Panevėžio ligoninė vilioja jaunus medikus?

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė lietuvį Aivarą Abromavičių valstybinės gynybos įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi. Abromavičius 2014–2016 metais dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016-ųjų vasarį jis atsistatydino pareiškęs, kad interesų grupės blokuoja jo reformas. Šiemet birželį A. Abromavičius buvo paskirtas „Ukroboronprom“ stebėtojų tarybos nariu.

Nors daugelyje šalies regionų ligoninių jaučiamas didelis jaunų medikų trūkumas, Panevėžio ligoninėje jų gretos gausėja. Gydymo įstaiga specialistus vilioja ne tik solidžiais atlyginimais, bet ir naujomis pareigybėmis. Jauniems medikams suteikta galimybė teikti paslaugas, kurių iki šiol panevėžyje nebuvo ir pacientams tekdavo vykti į didžiuosius miestus. Pasak ligoninės vadovo, būtent tai ir motyvuoja daugelį jaunų medikų.

Šiaurės Makedonijoje vykusiame Europos jaunučių iki 16 metų merginų krepšinio čempionate Viliaus Stanišausko treniruojama Lietuvos komanda iškovojo sidabro medalius. Lietuvos ekipoje labiausiai pasižymėjo Justė Jocytė. Jos sąskaitoje –33 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. Audronė Zdanevičiūtė pelnė 17 taškų, Urtė Čižauskaitė – 9. Lietuvos 16-mečių rinktinė Europos pirmenybių medaliais iki šiol buvo pasidabinusi tik kartą, kai 2006 metais Slovakijoje mūsiškės iškovojo bronzą.

Nepaisydami draudimų, dešimtys tūkstančių žmonių Honkonge išėjo į gatves protestuoti jau 13-ą savaitgalį iš eilės. Protestuotojai prie vietos valdžios pastatų nuvertė apsaugines tvoras ir ėmė mėtyti į policiją akemenis bei Molotovo kokteilius. Policija protestuotojus tramdė vandens patrankomis ir guminėmis kulkomis. Pekinas uždraudė Honkonge rengti protestus ir kitas masines demonstracijas, tačiau tūkstančiai žmonių juodais marškinėliais su skėčiais rinkosi į protestus skanduodami „atsiimkime Honkongą, tai mūsų laikų revoliucija“.

Donaldas Trumpas „Twiteryje“ pasidalino nuotrauka ir pašiepė Iraną dėl nepavykusio raketos bandymo. Jungtinių Valstijų vadovas pareiškė, kad raketos sprogimas paleidimo aikštelėje – ne amerikiečių darbas, ir palinkėjo Iranui sėkmės išsiaiškinant, kodėl įvyko avarija. Trampas ne tik pasišaipė iš Irano, tačiau ir paviešino nuotrauką, kuri yra aukščiausio slaptumo karinės žvalgybos informacija.

Šiaurės Rytų Indijos Asamo regione baigėsi pirmas per kelis dešimtmečius vykęs gyventojų surašymas, per kurį be teisės į pilietybę liko beveik du milijonai gyventojų. Surašymą inicijavusi Vyriausybė tvirtina, kad taip yra aškinamasi, kas šalyje gyvena teisėtai, o kas ne. Pagrindiniu taikiniu tapo iš Bangladešo atvykę musulmonai.

Eidamas 88-uosius, mirė tapytojas, skulptorius, grafikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Antanas Kmieliauskas. Dailininkų sąjungos narys sukūrė daugiau kaip 80 skulptūrų, taip pat portretų, religinės tematikos paveikslų, freskų, kelias dešimtis antkapinių paminklų, per tris šimtus ekslibrisų, estampų.

Orai.