Žinios. Nuo rugsėjo „Sodra“ galės inicijuoti papildomą asmens sveikatos patikrinimą

Nuo rugsėjo, „Sodrai“ suabejojus dėl ligos išmokos pagrįstumo ir ar teisingai nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis, ji galės inicijuoti papildomą asmens sveikatos tyrimą. Tokiais atvejais asmens bus prašoma dar kartą pasitikrinti sveikatą nurodytoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Išlaidas kompensuos „Sodra“. Jei medikų nuomonė dėl asmens sveikatos būklės skirsis nuo ankstesnių, gali būti kreipiamasi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad būtų priimtas naujas sprendimas.

Vilniuje šiandien iškils skulptūra litvakų kilmės dainininkui, rašytojui Lenardui Kohenui. Iniciatyvos įamžinti šį muzikantą Vilniuje ėmėsi norvegas Jonas Afsetas su žmona Aušrine Baronaite. Skulptūra iškils sostinės senamiestyje, Šventojo Mykolo gatvėje, vidiniame kieme. Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo „Facebok“ paskyroje užsiminė, kad ši vieta skulptūrai gali būti laikina, o savivaldybė ieško nuolatinės.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė lietuvį Aivarą Abromavičių valstybinės gynybos įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi. Abromavičius 2014–2016 metais dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016-ųjų vasarį jis atsistatydino pareiškęs, kad interesų grupės blokuoja jo reformas. Šiemet birželį A. Abromavičius buvo paskirtas „Ukroboronprom“ stebėtojų tarybos nariu.

Jungtinių valstijų pietryčiuose, Floridos valstijoje, intensyviai ruošiamasi uraganui Dorianui. Lėtai judantis žemo slėgio sūkurys puikiai matomas iš kosmoso ir į Floridą jau atnešė pirmąsias liūtis. Jungtinių Valstijų meteorologai prognozuoja, kad Dorianas turėtų sustiprėti iki labai pavojingos 4-osios kategorijos, todėl visoje Floridos valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Legendinis, sovietinių laikų automobilio įsikūnijimas – rytų vokiečių „Trabantas“, Bulgarijoje turi labai originalų gerbėją. 16-metis Kristjanas Dimitrovas, tėvui leidus, pirmą, senutėlį „Trabantą“ nusipirko dar būdamas 11-os. Dabar jis jų turi net septynis ir visus atgaivino pats.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.