Žinios. Mažėjant mokinių – daugėja bedarbių mokytojų: specialistai norėdami dirbti pilnu krūviu turi važinėti per kelias mokyklas

LRT

2019.08.30 16:20

Dešimt eurų per mėnesį už vaiką gali sukelti trintį tarp Vyriausybės ir Seimo daugumos. Vyriausybė siūlo kitąmet vaiko pinigus didinti iki 60, o ne iki 70 eurų, kaip sutarta anksčiau. Tačiau tiek koalicijos partneriai, tiek valstiečių lyderis sako, kad sprendimus priims Seimas ir koalicinės sutarties bus laikomasi – vaiko pinigai sieks 70 eurų sumą.

SBA grupės įmonė „BEI Capital“ atsiėmė paraišką iš Žemės ūkio ministerijos organizuoto konkurso dėl patalpų nuomos Kaune. Apie tai ministerijai pranešta penktadienį, sakoma pranešime žiniasklaidai. Kaip sakoma pranešime, bendrovė visą dėmesį ir energiją sutelks į privataus sektoriaus klientus, kurių nemaža dalis pretenduoja į ministerijai numatytas verslo centro BLC patalpas šalia atnaujinamos Vienybės aikštės miesto centre.

Rugsėjis čia pat, o kai kurios mokyklos dar ieško specialistų. Tačiau mažėjant mokinių – daugėja ir darbo nerandančių mokytojų. Vien Šiaulių apskrityje per metus bedarbių pedagogų skaičius išaugo trečdaliu. Sunkiausia darbą rasti pradinio ugdymo, muzikos, dailės, kūno kultūros, net anglų kalbos mokytojams. Kai kurie pedagogai norėdami dirbti pilnu krūviu važinėja per kelias mokyklas, kasdien įveikdami po keliasdešimt kilometrų.

Teisėjų taryba penktadienį nusprendė patarti prezidentui Gitanui Nausėdai iš pareigų atleisti Apeliacinio teismo teisėją Valdimarą Bavėjaną ir Kauno administracinio teismo teisėją Gintarą Čekanauską, nes jie savo veiksmais pažemino teisėjo vardą. Tarybos nuomone, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas neturėtų būti atleistas. Šie teisėjai sulaukė įtarimų korupcijos byloje. Teisėjų tarybos sprendimą žurnalistams pristatė tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.„Buvo patarta, kad teisėjai V. Bavėjanas ir G. Čekanauskas pažemino teisėjo vardą. [...] Tarybos nariai buvo tokios nuomonės, kad A. Kaminskas teisėjo vardo nepažemino“, – teigė A. Valantinas.

Ukrainos prezidentūra skelbia, kad pranešimai, esą su Rusija apsikeista belaisviais, yra neteisingi, mat procesas tęsiasi. Kiek anksčiau šalies generalinis prokuroras „Facebook“ tinkle skelbė, kad režisierius Olegas Sencovas ir Kerčės sąsiauryje Rusijos sulaikyti Ukrainos jūreiviai, yra išlaisvinti. Gandai apie galimą apsikeitimą belaisviais pasirodė po to, kai vakar Rusijos žinaisklaida pranešė, kad Sencovas iš kalėjimo šalies Šiaurėje buvo perkeltas į Maskvą, o trečiadienį Ukrainoje paleistas išdavyste kaltintas Rusijos žurnalistas.

Moksleiviai į mokyklą galės neiti, jei oras įkais iki 30 laipsnių. Švietimo, mokslo ir sporto ministras įsakymu patvirtino šiuos pakeitimus po diskusijų su Sveikatos apsaugos ministerija. Numatoma, kad jei oro temperatūra pakils iki 30 laipsnių, o mokykla negalės palaikyti vėsesnės temperatūros, į pamokas leidžiama neiti visiems moksleiviams. Tą dieną į mokyklą vis dėlto atėjusiems, mokykla turės pati numatyti, kaip organizuoti ugdymą. Algirdo Monkevičiaus teigimu, pakeitimus lėmė pratęsus mokslo metus šį birželį dėl karščių kilę nepatogumai.

Mažiausiai du Honkongo protestų lyderiai sulaikyti, pareiškus įtarimus kursčius neteisėtas demonstracijas. Tiesa, vėliau aktyvistas Joshua Wongas ir jo bendražygė už užstatą paleisti į laisvę. Protestų vėdlių suėmimai Honkonge vykdomai prieš planuojamas demonstracijas. Miesto policija jas uždraudė, esą baimindamsi, kad protestuotojai nesiimtų smurto. Šį savaitgalį protestuotojai planavo minėti 5-ąsias Pekino sprendimo uždrausti laisvus rinkimus Honkonge metines.

Dėl uragano Dorian, savaitgalį pasieksiančio Floridos valstiją, Jungtinių Valstijų prezidentas atšaukė vizitą į Lenkiją. Vietoje Donaldo Trumpo į Varšuvą vyks viceprezidentas Mike'as Pencas. Meteorologų teigimu, kol kas antros kategorijos uraganas Dorian šiandien gali sustiprėti iki trečiosios, tad Flordijos gubernatorius gyventojus ragina ruoštis blogiausiam.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau