„Laba diena, Lietuva“. Vilniaus gatvėse gali sutikti ne tik švedų detektyvą, bet ir nacių karius: kino kompanijos miestą renkasi filmavimo aikštele

Paskutinis vasaros penktadienis verčia aptarti ne tik besibaigiančios savaitės – o kartu ir šiltojo metų laiko – aktualijas, bet ir „Laba diena, Lietuva“ kūrybinės komandos nuotaikas. O ji šią laidą žiūrovams sukūrė tikrai nuotaikingą. Tačiau apie svarbiausius pastarojo meto įvykius niekas taip pat nežada pamiršti.

Naujas etapas Ukrainos ir Rusijos santykiuose – šalys sutarė apsikeisti kaliniais, tarp kurių ir Arktyje kalintas ukrainiečių režisierius Olegas Sencovas. Ką mainais už tokį Kremliaus žingsnį turės atiduoti Volodymyras Zelenskis? Įvykius aptarsime su politologu Vyčiu Jurkoniu.

Lietuva ir toliau vilioja kino kūrėjus iš užsienio: po pasaulyje įvertinto „Černobylio“ ir britams ką tik pristatyto „Nacių iškilimo“, Vilnių darbams pasirinko ir internetinis kanalas „Netflix“. Kuo Lietuva žavi kino pramonę, papasakos studijos svečiai – Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė ir kino pramonės atstovu, filmavimo vietų vadovu Jonu Špoku.

Nepamiršime ir šiandien Vilniuje prasidedančių „Sostinės dienų“ – studijoje viešintis populiariosios muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys pristatys karščiausius skambiosios šios šventės dalies akcentus. Taip pat jo apsilankymo laidoje proga nepraleisime šanso pakalbinti jį ir apie šviežiausias „Eurovizijos“ dainų konkurso aktualijas.

Moksleivių finansinį raštingumą vysto ir tinkamai apgalvotas tradicinis apsipirkimas artėjančios Rugsėjo 1-osios proga. Į ką svarbu atkreipti dėmesį tam, kad šis ritualas taptu ne tik pasivaikščiojimu po parduotuves ar prekybos centrus, bet ir vertinga pamoka jaunuoliui, papasakos LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Mindaugas Aušra.

Apžvelgsime ir Lietuvos politines naujienas – nuo naujų judėjimų kūrimosi iki senų sąskaitų suvedinėjimo. Tam į studiją šiandien pasikvietieme politologę Rimą Urbonaitę. O iš karto po jos viešnagės, užsienio aktualijas pakomentuos LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Kiek kainuoja raumeningas kūnas? Ekspertu teigimu, tokio tipo investicija į savo kūną gali atsipirkti gana nesunkiai. Išsamiau šį reiškinį pakomentuos LRT.LT verslo žurnalistas Jonas Deveikis, o praktinę jo pusę atskleis kultūristas Lukas Smagurauskas.

Pirmąją laidos dalį užbaigs reportažas apie naująjį Vilniaus Užupio rajono simbolį – visai neseniai čia apsigyveno... gana išskirtinis katinas.