Žinios. Ukrainos prezidentūra skelbia, kad pranešimai, esą su Rusija apsikeista belaisviais, yra neteisingi

Ukrainos prezidentūra skelbia, kad pranešimai, esą su Rusija apsikeista belaisviais, yra neteisingi, mat procesas tęsiasi. Kiek anksčiau šalies generalinis prokuroras „Facebook“ tinkle skelbė, kad režisierius Olegas Sencovas ir Kerčės sąsiauryje Rusijos sulaikyti Ukrainos jūreiviai, yra išlaisvinti. Gandai apie galimą apsikeitimą belaisviais pasirodė po to, kai vakar Rusijos žinaisklaida pranešė, kad Sencovas iš kalėjimo šalies Šiaurėje buvo perkeltas į Maskvą, o trečiadienį Ukrainoje paleistas išdavyste kaltintas Rusijos žurnalistas.

Premjeras sako, kad parlamentinis tyrimas dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusija turi atskleiisti esamą situaciją, bet būtų blogai, jei jis taptų vidaus politinės kovos įrankiu. Taip Saulius Skvernelis reagavo į „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų“ partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą, kad parlamentinis tyrimas yra gera proga valdantiesiems pašalinti iš pareigų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, remiantis tuo, kad šis nesiėmė veiksmų, prieš pusaantrų metų gavęs Valstybės saugumo departamento dokumentą apie Rozovos veiklą. Seime svarstoma iniciatyva surengti parlamentinį tyrimą, kuriame būtų įvertinta žvalgybos informacija apie galimą Rusijos kišimąsi į Lietuvos politiką.

Teisėjų taryba penktadienį nusprendė patarti prezidentui Gitanui Nausėdai iš pareigų atleisti Apeliacinio teismo teisėją Valdimarą Bavėjaną ir Kauno administracinio teismo teisėją Gintarą Čekanauską, nes jie savo veiksmais pažemino teisėjo vardą. Tarybos nuomone, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas neturėtų būti atleistas. Šie teisėjai sulaukė įtarimų korupcijos byloje. Teisėjų tarybos sprendimą žurnalistams pristatė tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.„Buvo patarta, kad teisėjai V. Bavėjanas ir G. Čekanauskas pažemino teisėjo vardą. [...] Tarybos nariai buvo tokios nuomonės, kad A. Kaminskas teisėjo vardo nepažemino“, – teigė A. Valantinas.

SBA grupės įmonė „BEI Capital“ atsiėmė paraišką iš Žemės ūkio ministerijos organizuoto konkurso dėl patalpų nuomos Kaune. Apie tai ministerijai pranešta penktadienį, sakoma pranešime žiniasklaidai. Kaip sakoma pranešime, bendrovė visą dėmesį ir energiją sutelks į privataus sektoriaus klientus, kurių nemaža dalis pretenduoja į ministerijai numatytas verslo centro BLC patalpas šalia atnaujinamos Vienybės aikštės miesto centre.

Žemės ūkio ministerija daržininkystę yra paskelbusi priotitetiniu žemės ūkio sektoriumi, tačiau daržovių augintojai teigia reikiamos paramos iš valstybės nesulaukiantys. Trūksta lėšų vandens gręžiniams gręžti, sandėliams statyti ir ūkiams modernizuoti. Daržovių augintojai sako sunkiai konkuruojantys su Lenkijos ūkiais – ten taikomas mažesnis pridėtinės vertės mokestis.

Moksleiviai į mokyklą galės neiti, jei oras įkais iki 30 laipsnių. Švietimo, mokslo ir sporto ministras įsakymu patvirtino šiuos pakeitimus po diskusijų su Sveikatos apsaugos ministerija. Numatoma, kad jei oro temperatūra pakils iki 30 laipsnių, o mokykla negalės palaikyti vėsesnės temperatūros, į pamokas leidžiama neiti visiems moksleiviams. Tą dieną į mokyklą vis dėlto atėjusiems, mokykla turės pati numatyti, kaip organizuoti ugdymą. Algirdo Monkevičiaus teigimu, pakeitimus lėmė pratęsus mokslo metus šį birželį dėl karščių kilę nepatogumai.

Vilniuje, Katedros aikštėje, penktadienį iškilmingai mokykloms perduoti 47 nauji geltonieji autobusiukai. „Autobusiukai tarnauja visomis prasmėmis: pirmiausia – vaikus galima komfortabiliai nuvežti į ugdymo įstaigas, galima naudoti ir popamokinėje, užklasinėje veikloje, neformaliame ugdyme. Svarbu, kad jie būtų visiškai išnaudojami“, – žurnalistams autobusiukų perdavimo šventėje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Mažiausiai du Honkongo protestų lyderiai sulaikyti, pareiškus įtarimus kursčius neteisėtas demonstracijas. Tiesa, vėliau aktyvistas Joshua Wongas ir jo bendražygė už užstatą paleisti į laisvę. Protestų vėdlių suėmimai Honkonge vykdomai prieš planuojamas demonstracijas. Miesto policija jas uždraudė, esą baimindamsi, kad protestuotojai nesiimtų smurto. Šį savaitgalį protestuotojai planavo minėti 5-ąsias Pekino sprendimo uždrausti laisvus rinkimus Honkonge metines.

Dėl uragano Dorian, savaitgalį pasieksiančio Floridos valstiją, Jungtinių Valstijų prezidentas atšaukė vizitą į Lenkiją. Vietoje Donaldo Trumpo į Varšuvą vyks viceprezidentas Mike'as Pencas. Meteorologų teigimu, kol kas antros kategorijos uraganas Dorian šiandien gali sustiprėti iki trečiosios, tad Flordijos gubernatorius gyventojus ragina ruoštis blogiausiam.

Orai. Ved, Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau