Žinios. Ukraina ir Rusija pradėjo apsikeitimą kaliniais, namo grįš ir pernai Kerčėje sulaiktyti jūreiviai

Šiandien Katedros aikštėje Lietuvos mokykloms bus perduoti, už beveik 2 mln. eurų nupirkti 47 geltonieji autobusai IVECO. Autobusai skirti pavežti specialių poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius moksleivius. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo.

Rugsėjis čia pat, o kai kurios mokyklos dar ieško specialistų. Tačiau mažėjant mokinių, daugėja darbo nerandančių mokytojų. Vien Šiaulių apskrityje per metus bedarbių pedagogų skaičius išaugo trečdaliu. Sunkiausia darbą rasti pradinio ugdymo, muzikos, dailės, kūno kultūros, net anglų kalbos mokytojams. Kai kurie pedagogai, norėdami dirbti visu krūviu, važinėja per kelias mokyklas, kasdien įveikdami po keliasdešimt kilometrų.

Ukraina ir Rusija pradėjo apsikeitimą kaliniais, praneša Ukrainos pareigūnai. Pasak Rusijos radijo „Echo Moskvy“ vyriausiojo redaktoriaus Aleksejaus Venediktovo, pirmoji grupė, kurioje yra ukrainiečių kino režisierius Olehas Sencovas, šiandien apie penktą valandą ryte turėjo atskristi į Kijevą. Tarp Rusijos paleidžiamų asmenų įvardyti ir 24 ukrainiečių jūreiviai, Rusijos sulaikyti pernai lapkritį Kerčės sąsiauryje ir dar keli asmenys.

Madrido ir jo apylinkių gyventojai ką tik patyrę itin smarkių audrų su kruša, potvynių ir net tornadų šiandien sulauks dar vienos, šį kartą ne stichinės problemos. Nepaisydami vasaros atostogų įkarščio planuoja streikuoti Madrido geležinkelininkai. Poryt – nuo rugsėjo pirmosios net 10 dienų planuoja streikuoti ispaniškojo „Ryanair“ padalinio pilotai, lėktuvų įgulos ir lėktuvų aptarnavimo specialistai. Jie piktinasi airių pigių skrydžių kompanijos planais likviduoti daugumą „Ryanair“ bazių Kanarų salose. Šis streikas gali labai rimtai paveikti „Ryanair“ skrydžius Ispanijos ir Kanarų salų kryptimis.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau