„Labas rytas, Lietuva“ I d. Autentiškiausia visoje Lietuvoje – Panemunės pilis: istoriniai šokiai, teatras bei sudėtingi restauracijos darbai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – paskutinis 2019-ųjų metų vasaros penktadienis, kurį kūrybinė laidos komanda praleis Panemunėje, o tiksliau jos pilyje.

Tačiau iki tol – tradicine tapusi penktadienio „Kino naujienų“ apžvalga – čia sutiksime užsienio produkcijos filmus. Veiksmo juosta „Angelo apgultis“ – žinomų aktorių vaidyba paremtas filas, kuriame pasakojama JAV prezidento saugumo eksperto Mike'o Baningo istorija, kai teroristinės grupuotės siekia atsikratyti skersai kelią jiems stojančio pareigūno. Platų pasirinkimą pratęsia dokumentinė juosta „Damų laimė“, kriminalinė drama „Mažulė, verta milijonų“, trileris „Mano angelas“ ir komiškų dramų gerbėjams – „Nepaprasta Remio kelionė“. Visų jų apžvalgos – reportaže.

Po kino – į pilį. Čia laidos vedėja Jovita Vitkauskė kalbino pilies ekspozicijos tvarkytoją Marių Jakelaitį, kuris atsleidė įdomių faktų apie statinį – jo besikeitusią išvaizdą su lig kiekvienu savininku, garsiausią žinomą asmenį, susijusį su pilimi bei kaip prasidėjo visa šio įstabaus kūrinio istorija.

Kokia pilis be šokių? Panemunės pilis turi puikų atsakymą į šį klausimą, nes laidos žiūrovams savo pasirodymą dovanojo istorinių šokių studija bei kolektyvas „Saltare festum“. Jų pasirodymą galima stebėti ir antrojoje laidos dalyje. Tačiau tai ne vienintelis meninis pasirodymas, nes pilis garsėja ir savo teatro grupe – savo įspūdžiais po jo pasidalino aktoriai Danguolė Titliuvienė ir Jonas Tamošaitis.

Kaip ir kasmet, tūkstančiai ispanų patyrė, kas yra taip vadinama didžioji pasaulio maisto kova, rengiama rytų Ispanijoje. Dalyviai svaidė pomidorus vienas į kitą ir braidė raudonoje pomidorų masėje. Šeši milžiniški sunkvežimiai miesto gatvėmis vežė 145 tonas pomidorų, o štai organizatoriai mėtė daržoves į susirinkusią minią. Šįmet parduota daugiau nei 20 tūkstančių bilietų: į šventę atvyko ir vietiniai gyventojai, ir keliautojai.

Na o iš mūšio lauko vėl sugrįžtame į galbūt kuriuo nors metu tapusią karo vietą – Panemunės pilį, kurioje restauruojamos freskos ir fasadas. VDA architektė Vidutė Povilauskaitė sako, kad yra net visa knyga, kurioje galima surasti laikotarpius, kaip keitėsi pilies sandara bei bruožai, o bendroji restauracija prasidėjusi dar prieš 60 metų.

LRT TELEVIZIJOS kanalu šį vakarą – dar viena premjera: debiuotuoja Algio Ramanausko ir Lavijos Šurnaitės pokalbių laidos duetas. Kaip pastarasis surado vienas kitą bei kokios temos bus propaguojamos – pokalbyje su laidos vedėjais.

Ved. Jovita Vitkauskė.