Žinios. Vysla pavojuje: į didžiausią Lenkijos upę išbėgo daugiau nei 250 000 l nevalytų nuotekų

Iš Rusijos ambasados Lietuvoje išsiųstus po diplomatine priedanga dirbančius šnipus jau keičia nauji darbuotojai. LRT tyrimų skyriaus kartu su tiriamosios žurnalistikos centro „Dosje“ žurnalistu surinkti duomenys rodo, kad šiemet ambasadą paliko du darbuotojai, o papildė keturi. Vienas jų gali pakeisti dabartinį ambasadorių Aleksandrą Udalcovą, o informacija apie antrąjį sekretorių Fiodorą Naumkiną – visiškai įslaptinta.

Lygiai prieš savaitę Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė, kad trauksis iš Valstiečių ir žaliųjų partijos, bet Seimo pirmininku ir toliau liks. Buvę Seimo vadovai šią situaciją vadina sudėtinga ir prognozuoja, kad dirbti Pranckiečiui bus sunku.

Italijos prezidentas iš naujo suteikė įgaliojimus buvusiam premjerui Džiuzepei Kontei formuoti vyriausybę, nes vakar „Penkių žvaigždžių judėjimas“ ir kairioji „Demokratų partija“ sutarė dėl valdančiosios koalicijos. Tačiau šią koaliciją kritikuoja kraštutinių dešiniųjų lyderis ir buvęs vidaus reikalų ministras Mateo Salvinis – jis siekė, kad šalyje vyktų pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Gamtosaugininkai ir visuomenės aktyvistai Vyriausybei įteikė peticiją dėl Punios šilo išsaugojimo. Dokumentą pasirašė penkiolika tūkstančių žmonių. Peticijoje Aplinkos ministro prašoma atnaujinti šilo rezervato plėtrą, kurią ministras yra sustabdęs. Šis įsakymas apskųstas teismui. Peticijoje teigiama, kad rezervato išplėtimas apsaugotų vietinę gamtą nuo medžių kirtimo ir medžioklės daromos žalos.

Jungtinės Karalystės premjero sprendimas sustabdyti parlamento veiklą šalyje sukėlė nematyto dydžio pasipiktinimą. Tūkstančiai žmonių Londone, Mančesteryje, Edinburge ir kituose miestuose protestavo, ir tokį Boriso Johnsono sprendimą lygino su perversmu, demokratijos naikInimu ir karo paskelbimu. Šiandien atsistatydino Škotijos konservatorių lyderė. Gyventojai raginami pasirašyti peticiją reikalaujančią atšaukti sprendimą sustabdyti parlamento veiklą.

Lenkijos vyriausybė įspėjo šiaurėje nuo Varšuvos esančių regionų gyventojus negerti Vyslos vandens ir nenaudoti jo skalbimui ar net vandens sportui, nes paaiškėjo, kad į didžiausią Lenkijos upę išbėgo 260 tūkstančių litrų nevalytų nuotekų. Sveikatos apsaugos ministras padėtį Vysloje vadina ekologine katastrofa. Dėl jos kaltas gedimas Varšuvos nuotekų valymo įmonėje, dėl kurio miesto kanalizacijos nuotekos nefiltruotos ištekėjo į Vyslą. Apie avariją pranešta vakar vakare, regiono valdžia šiandien renkasi į specialų posėdį ieškoti sprendimų, kaip pašalinti avarijos padarinius.

Nidoje po ūmios žarnyno infekcijos protrūkio sustabdyta restorano „Senasis uostas“ veikla. Tai padarė pati restorano savininkė. Įtariama, kad šeši asmenys sunegalavo suvalgę šios kavinės maisto.

Orai. Sportas. Ved. Guoda Pečiulytė.