Žinios. Italija išbrido iš politinės krizės – pagaliau pasiektas susitarimas dėl valdančiosios koalicijos

Iš Rusijos ambasados Lietuvoje Išsiųstus po diplomatine priedanga dirbančius šnipus jau keičia nauji darbuotojai. LRT tyrimų skyriaus kartu su tiriamosios žurnalistikos centro „Dosje“ žurnalistu surinkti duomenys rodo, kad šiemet ambasadą paliko du darbuotojai, o papildė keturi. Vienas jų gali pakeisti dabartinį ambasadorių Aleksandrą Udalcovą, o informacija apie antrąjį sekretorių Fiodorą Naumkiną – visiškai įslaptinta.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pripažįsta, kad buvo atvejų, kai Lietuva atsisakė priimti Rusijos diplomatus, kurių veikla nesuderinama su diplomato darbu. Vertindamas santykius su Rusijos ambasada ministras sakė, kad po Kremliaus ir ambasadoriaus bandymų sumenkinti partizanų vado Adolfo Ramanausko Vanago atminimą, jie nėra intensyvūs ir bendraujama tik būtiniausiais darbiniais klausimais.

Gamtosaugininkai ir visuomenės aktyvistai Vyriausybei įteikė peticiją dėl Punios šilo išsaugojimo. Dokumentą pasirašė penkiolika tūkstančių žmonių. Peticijoje Aplinkos ministro prašoma atnaujinti šilo rezervato plėtrą, kurią ministras yra sustabdęs. Šis įsakymas apskųstas teismui. Peticijoje teigiama, kad rezervato išplėtimas apsaugotų vietinę gamtą nuo medžių kirtimo ir medžioklės daromos žalos.

Jau išsiuntinėtos pirmosios vardinės Šeimos kortelės. Dalį adresatų jos turėtų pasiekti jau rytoj, o likusius – ne vėliau kaip antradienį. Iš viso prašymus Šeimos kortelei užpildė apie 6600 gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų. Su šiomis kortelėmis nuo rugsėjo bus galima naudotis įvairių įmonių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms bei renginiams.

Italijos prezidentas iš naujo suteikė įgaliojimus buvusiam premjerui Džiuzepei Kontei formuoti vyriausybę, nes vakar „Penkių žvaigždžių judėjimas“ ir kairioji „Demokratų partija“ sutarė dėl valdančiosios koalicijos. Tačiau šią koaliciją kritikuoja kraštutinių dešiniųjų lyderis ir buvęs vidaus reikalų ministras Mateo Salvinis – jis siekė, kad šalyje vyktų pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Jungtinės Karalystės premjero sprendimas sustabdyti parlamento veiklą šalyje sukėlė nematyto dydžio pasipiktinimą. Tūkstančiai žmonių Londone, Mančesteryje, Edinburge ir kituose miestuose protestavo, ir tokį Boriso Johnsono sprendimą lygino su perversmu, demokratijos naikInimu ir karo paskelbimu. Šiandien atsistatydino Škotijos konservatorių lyderė. Gyventojai raginami pasirašyti peticiją reikalaujančią atšaukti sprendimą sustabdyti parlamento veiklą.

Pietų Korėjos Aukščiausiasis teismas iš naujo liepė nagrinėti dvi itin garsias bylas, per kurias buvo nuteisti technologijų milžinės „Samsung“ paveldėtojas ir buvusi šalies prezidentė. Šioje byloje prieš dvejus metus didžiausio pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojo paveldėtojas buvo nuteistas penkeriems metams kalėjimo, tačiau pernai jo bausmė atidėta ir jis paleistas.

Nidoje po ūmios žarnyno infekcijos protrūkio sustabdyta restorano „Senasis uostas“ veikla. Tai padarė pati restorano savininkė. Įtariama, kad šeši asmenys sunegalavo suvalgę šios kavinės maisto.

Orai. Sportas.