„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Piktavalius sutramdantis ir nerūpestingo gyvenimo žaizdas užlopantis instrumentas – hangas

Šioje laidoje – išskirtinė „Portreto“ rubrika, kurioje – pažintis su muzikantu Tomu Byčkovu, kuris laisvę tyrinėti pasaulį atrado per retą instrumentą - hengą. Apie gyvenimo pokyčius, pasitikėjimą žmonėmis ir muziką pagal intuiciją Tomą kalbina Ieva Žigaitė. „Kaldendoriaus“ rubrikoje šį kartą prisiminsime šiądien prieš 104 metus gimusią žymiąją aktorę Ingrid Bergman. „Stopkadre“ papasakosime apie masinį vėžlių sugrįžimą namo – Rusijos muitinės suaikyta 4000 šių gyvūnų kontrabanda iškeliauja atgal į Afganistaną.

Ar esate kada girdėję posakį „Negirk ryto be pyrago“? O ragavę puodelį miego? Kolegos kviečia susipažinti su keramike Ramune, kurios puodeliai siūlo juoko, miego ar šilumos, o lėkštės kviečia skanauti gardžiausių pyragų. Pasakojimas apie jaukią molinę keramiką – dar viename šios „Labas rytas, Lietuva“ laidos reportaže. Džiugi žinia Berlyno zoologijos sode – ultragarsinis tyrimas patvirtino, kad laukiasi čia gyvenanti panda, tad panašu, kad netrukus turėsime pirmąjį Vokietijoje gimusį šios meškos jauniklį.

Artėjant rugsėjui, o kartu su juo – naujųjų mokslo metų pradžiai, vaikų sveikatos klausimas aktualus kaip niekad. Todėl šį rytą studijoje kalbiname šeimos gydytoja Rūtą Maciulevičienę, kuri papasakos apie svarbiausius jaunųjų pacientų sveikatos priežiūros aspektus ir apie tai, į ką šiuo metų laiku labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį vaikus auginantiems tėveliams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau