Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis šiandien susitiks su naujuoju susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi

Iš Rusijos ambasados Lietuvoje išsiųstus su diplomatine priedanga dirbančius šnipus jau keičia nauji darbuotojai. LRT tyrimų skyriaus kartu su tiriamosios žurnalistikos centro „Dosje“ žurnalistu surinkti duomenys rodo, kad šiemet ambasadą paliko du darbuotojai, o papildė keturi. Vienas jų gali pakeisti dabartinį ambasadorių Aleksandrą Udalcovą, o informacija apie antrąjį sekretorių Fiodorą Naumkiną - visiškai įslaptinta.

Premjeras Saulius Skvernelis šiandien susitiks su naujuoju susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Pasak ministro pirmininko atstovo, bus aptariami svarbiausi darbai. Vakar premjeras susitiko su kitais dviem naujai paskirtais ministrais – vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene ir žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu. Jie paskirti, kai pagal liepą pasirašytą valdančiosios koalicijos sutartį šios pozicijos buvo perleistos kitoms politinėms jėgoms. Palionis ministro poste pakeitė Giedrių Surplį, Tamašunienė dirba vietoje Eimučio Misiūno, o Narkevičius – vietoje Roko Masiulio.

Jungtinės Karalystės premjero sprendimas mėnesiui stabdyti parlamento darbą sukėlė parlamentarų ir „Brexito“ be susitarimo oponentų pasipiktinimą. Po šio Boriso Johnsono žingsnio visoje šalyje kilo protestai. Po peticija prieš tokį, pasak oponentų, antikonstitucinį žingsnį jau daugiau nei milijonas parašų. Vyriausybė teigia, kad penkias savaites nuo rugsėjo vidurio iki spalio 14-os dienos truksiantis parlamento darbo sustabdymas paliks laiko diskutuoti dėl „Brexito“. Tačiau kritikai sako, jog tai nedemokratinis bandymas neleisti parlamentarams blokuoti šalies išstojimo iš Europos Sąjungos be susitarimo. Britanija Bendriją turėtų palikti spalio 31-ą dieną.

Šiandien Kijeve į pirmą posėdį rinksis naujoji Rada. Tai bus visiškai naujas parlamentas, nes didžiąją dalį vietų iškovojo naujojo prezidento Volodymiro Zelenskio partijos deputatai. Tačiau jiems liko tos pačios problemos – valdžios korupcija ir karas šalies rytuose.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau