Žinios. Rytoj – žūtbūtinė Marijampolės „Sūduvos“ kova dėl istorinio pasiekimo Lietuvos futbole: ją transliuos LRT PLIUS

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad serga pirminės stadijos limfoma – kraujo sistemos vėžiu. Jo teigimu, liga nėra išplitusi, dabar taikomas gydymas – imunoterapija ir chemoterapija. Šiuo metu premjeras sako besijaučiantis puikiai. Pasak jo, limfinės sistemos sutrikimai buvo nustatyti po prezidento rinkimų nusprendus pasitikrinti sveikatą. Liga diagnozuota atliekant operaciją.

Ministras pirmininkas šiandien taip pat pranešė, kad neketina kurti politinės partijos. Taip jis komentuoja informaciją, kad Registrų centre pusmečiui rezervuotas partijos pavadinimas „Tėvynės labui“. Būtent tokį šūkį S. Skvernelis naudojo prezidento rinkimų kampanijoje. Tačiau premjeras neatmetė galimybės, kad registruoti pavadinimą galėjo bendražygiai, siekdami, kad juo niekas nepasinaudotų. S. Skvernelis taip pat teigia neplanuojantis tapti jokios partijos nariu.

Šventojo Sosto valstybės sekretoriato administracijos direktoriumi pirmą kartą tapo lietuvis – Vatikano diplomatas, monsinjoras Rolandas Makrickas. LRT jis patvirtino, kad pareigas pradėjo eiti rugpjūčio 10 d. Administracijos direktoriaus postas laikomas itin svarbiu, nes sekretoriatas kuruoja Šventojo Sosto ekonominę ir administracinę politiką, tvarko Vatikano iždą. Tai taip pat pirmas kartas, kai administracijos direktoriumi paskirtas ne italas.

Jungtinė Karalystė atsidūrė konstitucinėje krizėje, kai premjeras Borisas Johnsonas nusprendė iki spalio vidurio stabdyti parlamento veiklą. Jis neigia, kad siekia neleisti parlamentui stabdyti „Brexito“, bet taip nusprendė, kai opozicija vakar sutarė dėl plano įstatymais neleisti išstoti iš Europos Sąjungos be susitarimo. Toks žingsnis nematytas beveik 400 m. ir į „Brexito“ krizę pirmąkart įtraukia karalienę. Parlamento pirmininkas premjerą kaltina dėl konstitucijos išniekinimo, opozicija žada B. Johnsoną versti.

Idėjos emigrantams nurašyti skolas už nesumokėtus privalomojo sveikatos draudimo mokesčius – atsisakyta. Dabar jie skolingi apie 50 mln. eurų. Valdančiųjų ir įvairių įstaigų atstovai sutarė, kad nauja problema tampa spalį vyksiantis „Brexitas“. Jis gali reikšti, kad atgal į Lietuvą grįžę tautiečiai čia atvyks kaip iš trečiosios šalies – todėl gali būti sunkiau įrodyti, kad mokestis sumokėtas kitoje valstybėje.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad ministerijai perkelti į Kauną reikia daugiau pinigų, nei numatyta dabar. Kitų metų biudžeto projekte tam numatyta 1 mln. 250 tūkst. eurų, tačiau šių lėšų esą nepakaktų. „Socialdarbiečių“ atstovas teigė su premjeru aptaręs galimybę iš Vilniaus iškelti kitas pavaldžias įstaigas. Taip pat esą yra galimybių, kad, neiškėlus ministerijos, Kaune liktų dirbti jos padalinys. S. Skvernelis sako, kad ministerija Kaune bus, tik dar neaišku – kaip, kur ir kada.

Šimtai pilkųjų gervių būriuojasi Žuvinto ežere – jos ruošiasi ilgam skrydžiui į žiemavietes. Aukštapelkę pamėgę šie stambiausi Lietuvoje perintys paukščiai į Afriką ar Artimuosius Rytus išskris spalį. Artėjantį rudenį pranašauja ir pilkosios žąsys, baltieji garniai.

Sportas. Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai ketvirtadienio vakarą sieks įveikti paskutinę kliūtį, juos skiriančią nuo vietos UEFA Europos lygos grupių varžybose. Iki istorinio Lietuvos klubiniam futbolui pasiekimo šalies čempionams trūksta bent lygiųjų su stipriausia Vengrijos komanda – Budapešto „Ferncvaroš“. Pirmoji dvikova Marijampolėje baigėsi be įvarčių.

Šią savaitę Lietuvos moterų futbolo rinktinės laukia dvejos 2021 m. Europos čempionato kvalifikacinės rungtynės. Ketvirtadienį Šiaulių centriniame stadione susitikimu su kroatėmis Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės pradės H grupės varžybas. Rugsėjo tečiąją lietuvės išvykoje žais su šveicarėmis.

Planetos pirmenybių pradžios belaukiantys Lietuvos krepšininkai po paskutinio kontrolinio turnyro Seule atvyko į Kiniją. Artėjančiam čempionatui komanda rengsis Donguano mieste.

Lietuvos jaunučių iki 16 m. merginų krepšinio rinktinė ketvirtadienį turės galimybę užsitikrinti Europos čempionato apdovanojimus. Šalies merginos pusfinalyje susitiks su prancūzėmis, kurias grupės varžybose nugalėjo 66:61. Ketvirtfinalyje lietuvės 72:69 įveikė Čekijos ekipą.

Lince tęsiasi pasaulio irklavimo čempionatas. Tiesiausiu keliu į vyrų vienviečių valčių ketvirtfinalį patekęs Mindaugas Griškonis nesunkiai prasibrovė į pusfinalį. Į porinių dviviečių pusfinalį pateko Dovydas Nemeravičius ir Saulius Ritteris. Parairkluotojas Augustas Navickas antrajame vienviečių valčių paguodos plaukime užėmė 2 vietą ir taip pat pateko į pusfinalį.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.