Žinios. Šventojo sosto valstybės sekretoriato administracijos direktoriumi pirmą kartą tapo lietuvis – Vatikano diplomatas, monsinjoras Rolandas Makrickas

Jungtinė Karalystė atsidūrė konstitucinėje krizėje, kai premjeras Borisas Johnsonas prieš dvi valandas stojo į lemiamą mūšį su parlamentu dėl „Brexito“. Jis paprašė karalienės sustabdyti parlamento veiklą beveik mėnesiui, kad jis nebegalėtų priimti įstatymų „Brexit'ui“ stabdyti. Toks žingsnis, nematytas beveik keturis šimtus metų, į Breksito krizę pirmąkart įtraukia karalienę.

Šventojo sosto valstybės sekretoriato administracijos direktoriumi pirmą kartą tapo lietuvis – Vatikano diplomatas, monsinjoras Rolandas Makrickas. LRT jis patvirtino, kad pareigas pradėjo eiti rugpjūčio 10 dieną. Administracijos direktoriaus postas laikomas itin svarbiu, nes sekretoriatas kuruoja Šventojo Sosto ekonominę ir administracinę politiką, tvarko Vatikano iždą.

Artėjant rudeniui – vėl nesutarimai dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarkos. Su pernai streikavusia profsąjunga švietimo ministerija šiandien tęs derybas dėl darbo užmokesčio, mokytojų darbo krūvio, moksleivių skaičiaus klasėse. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad šiandien turėtų pavykti susitarti, kaip ir kada kils valandinis darbo įkainis. Prieš susitikimą ministerija pranešė, kad kitų metų biudžete pedagogams numatyta daugiau lėšų.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad ministerijai perkelti į Kauną reikia daugiau pinigų, nei numatyta dabar. Susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, ministras pranešė, kad kitų metų biudžeto projekte tam numatyta milijonas 250 tūkstančių eurų, tačiau šių lėšų esą nepakaktų.

Vyriausybė, atsižvelgdama į Prezidento ir Seimo pritarimą, priėmė galutinį sprendimą teikti Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius. Jis, kaip kandidatas į eurokomisarus, šiandien susitiks su paskirtąja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

Jungtinės Valstijos leido Lietuvai įsigyti Amerikoje gaminamų šarvuotų visureigių. Kaip praneša Pentagonas, iš viso Lietuvos kariuomenei leista pirkti 500 kompanijos „Oshkosh Defence“ JLTV modifikacijos karinių visureigių. Kol kas Lietuva planuoja pirkti 200 tokių mašinų, didesnis skaičius numatytas, kad pasikeitus planams, nereikėtų atskiro Kongreso patvirtinimo.

Šiandien turėtų paaiškėti, ar subyrėjusios Italijos populistų ir nacionalistų vyriausybės lyderiai sugebės suformuoti naujus aljansus. Jei nepavyks, Italijai gresia pirmalaikiai rinkimai. Būtent jų ir siekia nacionalistų lyderis Mateo Salvinis, nes jo partija pagal populiarumą dvigubai lenkia buvusius koalicijos partnerius – populistus iš „Penkių žvaigždučių“ judėjimo.

Brazilija skelbia priimsianti užsienio šalių siūlomą pagalbą, gesinant gaisrus Amazonės atogrąžų miškuose, su sąlyga, kad vyriausybė ir prezidentas galės valdyti paramai skirtus pinigus. Kiek anksčiau Jairo Bolsonaro kabinetas atmetė Didžiojo septyneto valstybių siūlomą 20 milijonų dolerių paramą.

Prancūzų aktorius Gérard Depardieu gavo žemės sklypą Laporovičių kaime prie Minsko individualiam gyvenamajam namui statyti. Baltarusijos portalas „Tut.bė y“ rašo, kad 15 arų sklypas aktoriui išnuomotas 99-erių metų laikotarpiui ir jo nuoma kasmet atsieis apie 60 eurų. Prieš šešerius metus pasipiktinimas Prancūzijos valdžios ketinimais įvesti milijonieriams 75 procentų mokesčius, Depardieu atvedė į Rusiją. Po jo grasinimų atsisakyti Prancūzijos pilietybės, prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad turtuoliui durys atviros, ir 2013-aisiais Rusija prancūzų aktoriui suteikė pilietybę bei registraciją Mordovijos Saransko mieste. Nuo to laiko Depardieu, užsiimantis vynininkystės ir restoranų verslu, intensyviai įsiliejo į Rusijos gyvenimą, o prieš keletą metų buvo svetingai sutiktas ir Baltarusijoje, kur panoro pasistatyti namą.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.