Žinios. Tūkstančiams valstybei skolingų emigrantų – mokestinės „amnestijos“ viltis

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, kaip kanidatas į eurokomisarus šiandien susitiks su paskirtają Europos Komijos pirmininke Ursula fon der Lajen. Greičiausiai bus aptartas konkretus komisaro portfelis. Ministras yra sakęs, kad per pirmąjį susitikimą buvo kalbama apie portfelį, susijusį su jo dabartine veikla. fon del Lajen per šią savaitę susitiks su 26 Europos Sąjungos šalių pretendentais.

Artėjant rudeniui – vėl nesutarimai dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarkos. Su pernai streikavusia profsąjunga švietimo ministerija šiandien tęs derybas dėl darbo užmokesčio, mokytojų darbo krūvio, moksleivių skaičiaus klasėse. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad šiandien turėtų pavykti susitarti, kaip ir kada kils valandinis darbo įkainis.

Šiandien valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis su sveikatos apsaugos, SODROS, ligonių kasos vadovais aptars mokestinės „amnestijos“ emigrantams galimybes. Pernai valstiečių lyderis buvo registravęs kaip tik tokį projektą, tačiau Socialinių reikalų ir darbo komitetas jam nepritarė teigdamas, kad probelmai spręsti nereikia keisti jokių įstatymų. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu yra per 36 tūkstančius ilgalaikių skolininkų, kurių nėra Lietuvoje, o vienas jų vidutiniškai skolingas apie 1,5 tūkst. eurų privalomojo sveikatos draudimo mokesčio.

Šiandien turėtų paaiškėti, ar subyrėjusios Italijos populistų ir nacionalsitų vyriausybės lyderiai sugebės suformuoti naujus aljansus. Jei nepavyks, Italijai gresia pirmalaikiai rinkimai. Būtent jų ir siekia nacionalistų lyderis Mateo Salvinis, nes jo partija pagal populiarumą dvigubai lenkia buvusius koalicijos parnerius – populistus iš „Penkių žvaigždučių“ judėjimo.

Brazilija skelbia priimsianti užsienio šalių siūlomą pagalbą gesinant gaisrus Amazonės atogrąžų miškuose su sąlyga, kad vyriausybė ir prezidentas galės valdyti paramai skirtus pinigus. Kiek anksčiau Žairo Bolsonaro kabinetas atmetė Didžiojo septyneto valstybių siūlomą 20 milijonų dolerių paramą. Emanuelis Makronas praėjusią savaitę pasakė, kad jei Bolsonaras nesilaikys įsipareigojimų dėl klimato, Europos šalys gali blokuoti prekybos susitarimą su Lotynų Amerika.

Šimtą keturiasdešimt penkias tonas pernokusių pomidorų – tiek šaudmenų Bunjolio miesto valdžia parūpino šiandien planuojamai Tomatinos šventei. Tiksliau, pomidorų karui, nes šios originalios šventės esmė – valandą miesto centre trunkantis mūšis mėtantis minkštais, pernokusiais pomidorais. Vietos gyventojai pasakoja, kad šventė kilo iš masinių muštynių turguje 1945 m. Laimė Bunjolio valdžia per tuos dešimtmečius sugebėjo taip ištobulinti savo vasaros pabaigos festivalį, kad vaizdas nors ir bus kruvinas, žmonės nenukentėti neturėtų.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.