Žinios. Savivaldybė jau parūpino 145 tonas pernokusių pomidorų – Bunjolyje prasideda garsioji Tomatina

Artėjant rudeniui – vėl nesutarimai dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarkos. Su pernai streikavusia profsąjunga švietimo ministerija šiandien tęs derybas dėl darbo užmokesčio, mokytojų darbo krūvio, moksleivių skaičiaus klasėse. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad šiandien turėtų pavykti susitarti, kaip ir kada kils valandinis darbo įkainis.

Į Vyriausybės posėdį vėl turėtų grįšti klausimas, ar drausti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių pasirodymus cirke. Aplinkos ministerijos teigimu, gyvūnų naudojimas cirke nesuderinamas su jų gerovės standartais, nes prieš juos naudojamas smurtas, gyvūnai vežami iš vienos vietos į kitą tūkstančius kilometrų, jie laikomi uždaryti vilkikų priekabose, kur neįmanoma užtikrinti jų poreikių. Ministrų kabinetui pritarus šiai iniciatyvai, įstatymą turės priimti Seimas. Anot Aplinkos ministerijos, draudimas neužkirstų kelio gyvūnus naudoti pasirodymams stacionariose vietose, pavyzdžiui, delfinų pasirodymams delfinariumuose. Jei siūlymui bus pritarta, jis įsigalios nuo 2020 metų lapkričio. Gyvūnų išnaudojimą cirke riboja 24 Europos valstybės.

Brazilija skelbia priimsianti užsienio šalių siūlomą pagalbą gesinant gaisrus Amazonės atogrąžų miškuose su sąlyga, kad vyriausybė ir prezidentas galės valdyti paramai skirtus pinigus. Kiek anksčiau Žairo Bolsonaro kabinetas atmetė Didžiojo septyneto valstybių siūlomą 20 milijonų dolerių paramą. Emanuelis Makronas praėjusią savaitę pasakė, kad jei Bolsonaras nesilaikys įsipareigojimų dėl klimato, Europos šalys gali blokuoti prekybos susitarimą su Lotynų Amerika.

Japonijos tarnybos paskelbė nurodymą evakuotis 240 tūkst. žmonių šalies pietvakariuose, didėjant nuogąstavimams dėl potvynių ir žemės nuošliaužų grėsmės siaučiant smarkioms liūtims, jau pareikalavusioms mažiausiai trijų žmonių gyvybių. Japonijos meteorologijos agentūra tai pat paskelbė aukščiausio laipsnio perspėjimą Kiūšiū salos keliems šiauriniams rajonams. Liūčių apimtame regione dar beveik milijonui žmonių taikomas žemesnio lygio raginimas evakuotis.

Šimtą keturiasdešimt penkias tonas pernokusių pomidorų – tiek šaudmenų Bunjolio miesto valdžia parūpino šiandien planuojamai Tomatinos šventei. Tiksliau, pomidorų karui, nes šios originalios šventės esmė – valandą miesto centre trunkantis mūšis mėtantis minkštais, pernokusiais pomidorais. Vietos gyventojai pasakoja, kad šventė kilo iš masinių muštynių turguje 1945 m. Laimė Bunjolio valdžia per tuos dešimtmečius sugebėjo taip ištobulinti savo vasaros pabaigos festivalį, kad vaizdas nors ir bus kruvinas, žmonės nenukentėti neturėtų.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.