Žinios. Etatinio darbo užmokesčio tvarka mokytojų netenkina, derybos su ministerija – vis karštesnės

Artėjant rudeniui – vėl nesutarimai dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarkos. Su pernai streikavusia profsąjunga švietimo ministerija šiandien tęs derybas dėl darbo užmokesčio, mokytojų darbo krūvio, moksleivių skaičiaus klasėse. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad šiandien turėtų pavykti susitarti, kaip ir kada kils valandinis darbo įkainis.

Į Vyriausybės posėdį vėl turėtų grįšti klausimas, ar drausti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių pasirodymus cirke. Aplinkos ministerijos teigimu, gyvūnų naudojimas cirke nesuderinamas su jų gerovės standartais, nes prieš juos naudojamas smurtas, gyvūnai vežami iš vienos vietos į kitą tūkstančius kilometrų, jie laikomi uždaryti vilkikų priekabose, kur neįmanoma užtikrinti jų poreikių. Ministrų kabinetui pritarus šiai iniciatyvai, įstatymą turės priimti Seimas. Anot Aplinkos ministerijos, draudimas neužkirstų kelio gyvūnus naudoti pasirodymams stacionariose vietose, pavyzdžiui, delfinų pasirodymams delfinariumuose. Jei siūlymui bus pritarta, jis įsigalios nuo 2020 metų lapkričio. Gyvūnų išnaudojimą cirke riboja 24 Europos valstybės.

Brazilija skelbia priimsianti užsienio šalių siūlomą pagalbą gesinant gaisrus Amazonės atogrąžų miškuose su sąlyga, kad vyriausybė ir prezidentas galės valdyti paramai skirtus pinigus. Kiek anksčiau Žairo Bolsonaro kabinetas atmetė Didžiojo septyneto valstybių siūlomą 20 milijonų dolerių paramą. Emanuelis Makronas praėjusią savaitę pasakė, kad jei Bolsonaras nesilaikys įsipareigojimų dėl klimato, Europos šalys gali blokuoti prekybos susitarimą su Lotynų Amerika.

Šiandien turėtų paaiškėti, ar subyrėjusios Italijos populistų ir nacionalsitų vyriausybės lyderiai sugebės suformuoti naujus aljansus. Jei nepavyks, Italijai gresia pirmalaikiai rinkimai. Būtent jų ir siekia nacionalistų lyderis Mateo Salvinis, nes jo partija pagal populiarumą dvigubai lenkia buvusius koalicijos parnerius – populistus iš penkių žvaigždžių judėjimo.

Orai. Sportas.