Žinios. Singapūre nuo šiol veikia savivaldis autobusas, be vairuotojo pagalbos kursuojantis pirmuoju tokiu maršrutu pasaulyje

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, kaip kanidatas į eurokomisarus šiandien susitiks su paskirtają Europos Komijos pirmininke Ursula fon der Lajen. Greičiausiai bus aptartas konkretus komisaro portfelis. Ministras yra sakęs, kad per pirmąjį susitikimą buvo kalbama apie portfelį, susijusį su jo dabartine veikla. fon del Lajen per šią savaitę susitiks su 26ais ES šalių pretendentais.

Artėjant rudeniui – vėl nesutarimai dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarkos. Su pernai streikavusia profsąjunga švietimo ministerija šiandien tęs derybas dėl darbo užmokesčio, mokytojų darbo krūvio, moksleivių skaičiaus klasėse. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad šiandien turėtų pavykti susitarti, kaip ir kada kils valandinis darbo įkainis.

Į Vyriausybės posėdį vėl turėtų grįšti klausimas, ar drausti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių pasirodymus cirke. Aplinkos ministerijos teigimu, gyvūnų naudojimas cirke nesuderinamas su jų gerovės standartais, nes prieš juos naudojamas smurtas, gyvūnai vežami iš vienos vietos į kitą tūkstančius kilometrų, jie laikomi uždaryti vilkikų priekabose, kur neįmanoma užtikrinti jų poreikių. Ministrų kabinetui pritarus šiai iniciatyvai, įstatymą turės priimti Seimas. Anot Aplinkos ministerijos, draudimas neužkirstų kelio gyvūnus naudoti pasirodymams stacionariose vietose, pavyzdžiui, delfinų pasirodymams delfinariumuose. Jei siūlymui bus pritarta, jis įsigalios nuo 2020 metų lapkričio. Gyvūnų išnaudojimą cirke riboja 24 Europos valstybės.

Pažangiausia šalimi savivaldžių automobilių srityje laikomos Jungtinės Ameirkos valstijos, bet antrą vientą šoje valstybės modernumą demonstruojančioje prestižinėje kategorijoje užima miestas-valstybė Singapūras. Ten jau atidarytas pirmas toks savivaldžių autobusų ir taksi maršrutas.

Orai.