Žinios. Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo Septyneto siūlomą paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti

Atlyginimai Lietuvoje pasivijo Lenkiją. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas į rankas antrą ketvirtį buvo 818 eurų – maždaug 13 proc. didesnis nei pernai. Per metus labiausiai darbo užmokestis augo viešajame sektoriuje – beveik 17 proc., privačiajame – apie 12.

Sveikatos apsaugos ministerija nustatė konkrečias taisykles, kurių privalės laikytis maistą ligoninių pacientams tiekiančios įmonės. Jos bus ne rekomendacinio pobūdžio, kaip dabar, o privalomos. Nauja tvarka turėtų įsigalioti lapkričio pirmąją. Nuo tada į ligoninę patekę pacientai savo lėkštėse neberas riebaluose virtų, skrudintų, džiūvėsėliuose apvoliotų ar jais pabarstytų keptų mėsos, paukštienos, rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, sultinių, padažų koncentratų, šaldytų pusgaminių ir kitų iš jų pagamintų patiekalų.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento patarėjas nacionalinio saugumais klausimais Johnas Boltonas atvyko į Ukrainą. Pasak Amerikos ambasados Kijeve, vizitu norima pabrėžti Vašingtono paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei jos euroatlantinei krypčiai.

Europos Žmogaus Teisių Teismas pasmerkė Rusiją dėl „daugybės pažeidimų“, kai buvo sulaikytas valdžios viršūnės korupciją demaskavęs teisininkas Sergejus Magnickis. Laukdamas teismo 2009 m. jis mirė kalėjime. Strasbūro teismas patvirtino – S. Magnickiui nebuvo suteikta medicinos pagalba, teisėsauga neatliko pareigų, kad išsaugotų jo gyvybę.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo Septyneto siūlomą paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti. Iš pradžių šalies gamtosaugos ministras vyriausybės vardu padėkojo už Septyneto įsipareigojimą skirti 20 mln. dolerių, tačiau po susitikimo su prezidentu Jairu Bolsonaro vyriausybė pakeitė nuomonę. Maža to – aukštieji Brazilijos pareigūnai negaili žeminamų pareiškimų – esą Emmanuelis Macronas tegul rūpinasi savo namais ir savo kolonijomis, o prezidentas E. Bolsonaras teigia nesuprantantis, kaip galima siūlyti pagalbą ir nieko nereikalauti mainais.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoğanas lankėsi Rusijoje, norėdamas sušvelninti didėjančius Maskvos ir Ankaros nesutarimus dėl Sirijos. Turkija siekia, kad Maskva padėtų užsitikrinti saugumo garantijų Sirijos šiaurės vakaruose esantiems šalies kariams.

Trakų Vokės dvaro sodyboje gyvenantys žmonės kaltina sodybos valdytojus neatsakingu požiūriu į istorine vertybe pripažintą tunelį, kurį nuolat apsemia liūčių vanduo. Sostinės savivaldybės valdininkai problemą žino ir sako, kad sprendimus stabdo teisiniai dalykai – dar prieš kelis mėnesius šis tunelis teisiškai niekam nepriklausė.

Einant paskutinei vasaros savaitei, kurortuose rudens nuojautos dar nėra. Rekordiškai karšti orai sutraukia minias poilsiautojų. Pajūrio verslininkams ši vasara dosni, bet pernykštės ji nelenkia.

Madride po smarkių liūčių naktį gatvės virto tokiomis srauniomis upėmis, kad „nušlavė“ net automobilius. Dėl potvynio Ispanijos sostinėje ir jos eismas buvo sutrikęs ir gatvėmis ,ir metropoliteno linijomis. Žmonės nenukentėjo, bet nuostoliai didžiuliai.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau