Žinios. Statistikos departamento duomenys: vidutinis atlyginimas į rankas Lietuvoje pasivijo Lenkiją

Atlyginimai Lietuvoje pasivijo Lenkiją. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas į rankas antrą ketvirtį buvo 818 eurų – maždaug 13 proc. didesnis nei pernai. Per metus labiausiai darbo užmokestis augo viešajame sektoriuje – beveik 17 proc., privačiajame – apie 12.

Kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė paklausta, kaip vertina naujojo šalies vadovo Gitano Nausėdos darbą, sako, kad dar tik antras mėnuo – nuo jo darbo pradžios praėjo per mažai laiko ir palinkėjo sėkmės bei visiems suprasti prezidento darbo sudėtingumą.

Registrų centre įregistruotas politinės partijos pavadinimas „Tėvynės labui“. Tokį šūkį prezidento rinkimų kampanijai buvo pasirinkęs premjeras Saulius Skvernelis. Partijos pavadinimas į Registrų centro duomenų bazę laikinai įtrauktas iki šių metų gruodžio. LRT.lt šaltinių teigimu, jį registravo S. Skvernelio artimiausi politiniai bendražygiai, dirbę kartu per prezidento rinkimų kampaniją. Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas portalui sako, kad šiuo metu nei premjeras, nei jo komanda jokių konkrečių veiksmų nesiima, tačiau teorinė galimybė kurti naują politinį judėjimą yra. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis informaciją apie premjero galbūt kuriamą naują partiją pavadino gandais.

Sveikatos apsaugos ministerija nustatė konkrečias taisykles, kurių privalės laikytis maistą ligoninių pacientams tiekiančios įmonės. Jos bus ne rekomendacinio pobūdžio, kaip dabar, o privalomos. Nauja tvarka turėtų įsigalioti lapkričio pirmąją. Nuo tada į ligoninę patekę pacientai savo lėkštėse neberas riebaluose virtų, skrudintų, džiūvėsėliuose apvoliotų ar jais pabarstytų keptų mėsos, paukštienos, rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, sultinių, padažų koncentratų, šaldytų pusgaminių ir kitų iš jų pagamintų patiekalų.

Šių metų pradžioje per pamoką ant moksleivių šaukusi Žiežmarių gimnazijos mokytoja išeina iš darbo šalių susitarimu. Pasak Kaišiadorių rajono mero Vytenio Tomkaus, mokytoja su tokiu pasiūlymu sutiko. Mero teigimu, pedagogė diskreditavo švietimo sistemą, savivaldybę, mokytojo profesiją ir neturėtų artimiausiu metu dirbti panašaus darbo.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento patarėjas nacionalinio saugumais klausimais Johnas Boltonas atvyko į Ukrainą. Pasak Amerikos ambasados Kijeve, vizitu norima pabrėžti Vašingtono paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei jos euroatlantinei krypčiai.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo Septyneto siūlomą paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti. Iš pradžių šalies gamtosaugos ministras vyriausybės vardu padėkojo už Septyneto įsipareigojimą skirti 20 mln. dolerių, tačiau po susitikimo su prezidentu Jairu Bolsonaro vyriausybė pakeitė nuomonę. Maža to – aukštieji Brazilijos pareigūnai negaili žeminamų pareiškimų – esą Emmanuelis Macronas tegul rūpinasi savo namais ir savo kolonijomis, o prezidentas E. Bolsonaras teigia nesuprantantis, kaip galima siūlyti pagalbą ir nieko nereikalauti mainais.

Europos Žmogaus Teisių Teismas pasmerkė Rusiją dėl „daugybės pažeidimų“, kai buvo sulaikytas valdžios viršūnės korupciją demaskavęs teisininkas Sergejus Magnickis. Laukdamas teismo 2009 m. jis mirė kalėjime. Strasbūro teismas patvirtino – S. Magnickiui nebuvo suteikta medicinos pagalba, teisėsauga neatliko pareigų, kad išsaugotų jo gyvybę.

Madride po smarkių liūčių naktį gatvės virto tokiomis srauniomis upėmis, kad „nušlavė“ net automobilius. Dėl potvynio Ispanijos sostinėje ir jos eismas buvo sutrikęs ir gatvėmis ,ir metropoliteno linijomis. Žmonės nenukentėjo, bet nuostoliai didžiuliai.

Trakų Vokės dvaro sodyboje gyvenantys žmonės kaltina sodybos valdytojus neatsakingu požiūriu į istorine vertybe pripažintą tunelį, kurį nuolat apsemia liūčių vanduo. Sostinės savivaldybės valdininkai problemą žino ir sako, kad sprendimus stabdo teisiniai dalykai – dar prieš kelis mėnesius šis tunelis teisiškai niekam nepriklausė.

Bjarico kurorte įvykusio Didžiojo septyneto sustikimo proga vietinė prancūzų kompanija pristatė pirmuosius pramoniniu mastu pradėtus gaminti vandeniliu varomus elektrinius dviračius.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau