Žinios. EŽŽT pasmerkė Rusiją: 2009-aisiais korupciją demaskavęs ir vėliau kalėjime miręs Sergejus Magnickis nesulaukė tinkamos pagalbos

Sveikatos apsaugos ministerija nustatė konkrečias taisykles, kurių privalės laikytis maistą ligoninių pacientams tiekiančios įmonės. Jos bus ne rekomendacinio pobūdžio, kaip dabar, o privalomos. Nauja tvarka turėtų įsigalioti lapkričio pirmąją. Nuo tada į ligoninę patekę pacientai savo lėkštėse neberas riebaluose virtų, skrudintų, džiūvėsėliuose apvoliotų ar jais pabarstytų keptų mėsos, paukštienos, rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, sultinių, padažų koncentratų, šaldytų pusgaminių ir kitų iš jų pagamintų patiekalų.

Atlyginimai Lietuvoje pasivijo Lenkiją. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas į rankas antrą ketvirtį buvo 818 eurų – maždaug 13 proc. didesnis nei pernai. Per metus labiausiai darbo užmokestis augo viešajame sektoriuje – beveik 17 proc., privačiajame – apie 12.

Prezidentas palaiko naujojo žemės ūkio ministro Andriaus Palionio sprendimą sudaryti darbo grupę, kuri iš naujo įvertins, ar tikslinga Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną. Gitano Nausėdos teigimu, perkėlimo nauda ir trūkumai turi būti įvertinti prieš pradedant vykdyti reformą. Socialdarbiečių atstovo A. Palionio sudaryta darbo grupė išvadas turėtų pateikti iki rugsėjo 6 dienos.

Europos Žmogaus Teisių Teismas pasmerkė Rusiją dėl „daugybės pažeidimų“, kai buvo sulaikytas valdžios viršūnės korupciją demaskavęs teisininkas Sergejus Magnickis. Laukdamas teismo 2009 m. jis mirė kalėjime. Strasbūro teismas patvirtino – S. Magnickiui nebuvo suteikta medicinos pagalba, teisėsauga neatliko pareigų, kad išsaugotų jo gyvybę.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo Septyneto siūlomą paramą Amazonės miškų gaisrams gesinti. Iš pradžių šalies gamtosaugos ministras vyriausybės vardu padėkojo už Septyneto įsipareigojimą skirti 20 mln. dolerių, tačiau po susitikimo su prezidentu Jairu Bolsonaro vyriausybė pakeitė nuomonę. Maža to – aukštieji Brazilijos pareigūnai negaili žeminamų pareiškimų – esą Emmanuelis Macronas tegul rūpinasi savo namais ir savo kolonijomis, o prezidentas E. Bolsonaras teigia nesuprantantis, kaip galima siūlyti pagalbą ir nieko nereikalauti mainais.

Jungtinės Karalystės opozicinių leiboristų lyderis Jeremy Corbynas kviečia kitas „kietajam“ Brexitui besipriešinančias politines jėgas pradėti konsultacijas dėl nepasitikėjimo Boriso Johnsono vyriausybe ir galimybės formuoti naują valdžią.

Trakų Vokės dvaro sodyboje gyvenantys žmonės kaltina sodybos valdytojus neatsakingu požiūriu į istorine vertybe pripažintą tunelį, kurį nuolat apsemia liūčių vanduo. Sostinės savivaldybės valdininkai problemą žino ir sako, kad sprendimus stabdo teisiniai dalykai – dar prieš kelis mėnesius šis tunelis teisiškai niekam nepriklausė.

Sportas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergale baigė pasiruošimą pasaulio pirmenybėms. Draugiškame turnyre Pietų Korėjoje, Seule, lietuviai po atkaklios kovos įveikė čekus 82:79. Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje prasidės rugpjūčio 31 d.

Ričardas Berankis pergale pradėjo prestižinį „US Open“ turnyrą: pirmame rate po 5 setų ir daugiau nei 4 val. kovos įveikė čeką Jirį Veselį, ATP reitinge užimantį 140 vietą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau