Žinios. Neaiškumai dėl Žemės ūkio ministerijos: šią savaitę turi būti įvertinta, ar ministerijos perkėlimas į Kauną pasiteisintų

Žemės ūkio ministerija suformavo darbo grupę – per šią savaitę turi būti įvertinta, ar ministerijos perkėlimas į Kauną pasiteisintų. Ministras Andrius Palionis tikina, kad ankstesnė ministerijos valdžia ne viską apskaičiavo.

Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai šiandien susitinka Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Ketinama aptarti šalių bendradarbiavimą saugumo srityje, padėtį Rusijoje bei Ukrainoje, aplankyti šiuo metu NATO oro policijos misiją vykdančius Vengrijos karius. Šiauliuose nuo gegužės dislokuoti Vengrijos kariai vadovauja misijai. Pastaraisiais metais Vengrijos valdžia ne kartą kritikavo Europos Sąjungos sankcijas Maskvai ir pakvietė Rusijos įmonę „Rosatom“ šalyje statyti atomines elektrines, taip pat ne kartą įsivėlė į ginčus su Bendrijos institucijomis.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo septyneto šalių paramą kovoti su gaisrais Amazonės miškuose. Vakar lyderių susitikime Prancūzijoje susitarta kovai su stichija skirti 20 milijonų eurų. Didžioji dalis šių lėšų būtų panaudota į regioną siunčiant su gaisrais kovojančius lėktuvus. Brazilijos prezidentas sulaukė tarptautinės kritikos, jog nepakankamai stengiasi, kad būtų suvaldyti pasaulio plaučiais vadinamų Amazonės miškų gaisrai. Skaičiuojama, kad šiemet Brazilijoje užfiksuota daugiau nei 70 tūkstančių miškų gaisrų – tai didžiausias skaičius nuo 2013-ųjų.

Šiandien Jungtinės Karalystės opozicinių leiboristų lyderis Džeremis Korbynas kviečia kitas „kietajam“ „Brexitui“ beispriešinančias politines jėgas pradėti konsultacijas planuojant nepasitikėjimą Boriso Johansono vyriausybe ir galimybės formuoti kitą Jungtinės karalystės valdžią.

Bjarico kurorte įvykusio Didžiojo septyneto sustikimo proga vietinė prancūzų kompanija pristatė pirmuosius pramoniniu mastu pradėtus gaminti vandeniliu varomus elektrinius dviračius. Tai turbūt pats švariausias transportas, bet tokio dviračio širdis – miniatiūrinis vandenilio kuro elementas – toks brangus, kad šie dviračiai net neparduodami, bet išsinuomoti, kad ir keleriems metams, – galima.

Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau