Žinios. „US Open“ turnyrą Ričardas Berankis pradėjo pergale

Pasitikti mokslo metų pradžią savuose suoluose šiemet, kaip jau tampa įprasta, galės ne visi moksleiviai. Tarp jų ir vienos geriausių šalies mokyklų – Vilniaus licėjaus mokiniai. Vėluojantys remontai – neretos savivaldybės galvos skausmas. Jos tikina ieškančios alternatyvų, kad moksleiviams užtikrintų sąlygas mokytis kitur, o Vilniaus savivaldybė svarsto ir apie atskirą pakaitinį pastatą, kur vyktų pamokos, kol remontuojamos mokyklos.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo septyneto šalių paramą kovoti su gaisrais Amazonės miškuose. Vakar lyderių susitikime Prancūzijoje susitarta kovai su stichija skirti 20 milijonų eurų. Didžioji dalis šių lėšų būtų panaudota į regioną siunčiant su gaisrais kovojančius lėktuvus. Brazilijos prezidentas sulaukė tarptautinės kritikos, jog nepakankamai stengiasi, kad būtų suvaldyti pasaulio plaučiais vadinamų Amazonės miškų gaisrai. Skaičiuojama, kad šiemet Brazilijoje užfiksuota daugiau nei 70 tūkstančių miškų gaisrų – tai didžiausias skaičius nuo 2013-ųjų.

Šiandien Jungtinės Karalystės opozicinių leiboristų lyderis Džeremis Korbynas kviečia kitas „kietajam“ „Brexitui“ beispriešinančias politines jėgas pradėti konsultacijas planuojant nepasitikėjimą Boriso Johansono vyriausybe ir galimybės formuoti kitą Jungtinės karalystės valdžią.

Ričardas Berankis pergale pradėjo prestižinį „US Open“ turnyrą: pirmame rate po penkių setų ir daugiau nei keturių valandų kovos įveikė čeką Jiri Vesely, ATP reitinge užimantį 140 vietą. Tai pirmoji lietuvio ir čeko akistata. ATP reitinge 68 vietą užimantis Berankis pagrindinėse „US Open“ varžybose varžosi septintą kartą. Už pergalę pirmame rate nugalėtojui atiteks 45 ATP taškai ir 100 000 Jungtinių Valstijų dolerių, pralaimėtojui – 10 ATP taškų ir 58 000 dolerių.

Orai. Sportas. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau