Žinios. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose – Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

Žemės ūkio ministerija suformavo darbo grupę – per šią savaitę turi būti įvertinta, ar ministerijos perkėlimas į Kauną pasiteisintų. Ministras Andrius Palionis tikina, kad ankstesnė ministerijos valdžia ne viską apskaičiavo. Užsimena ir apie galimybę, jog kai kurie ministerijos padaliniai gali atsirasti ir kituose miestuose. Prezidentūra ragina neskubėti ir ieškoti tinkamiausių sprendimų. Tuo metu Žemės ūkio ministerijos darbuotojai nepraranda vilties – gal kraustytis nereikės.

Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai šiandien susitinka Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Ketinama aptarti šalių bendradarbiavimą saugumo srityje, padėtį Rusijoje bei Ukrainoje, aplankyti šiuo metu NATO oro policijos misiją vykdančius Vengrijos karius.

Brazilijos vyriausybė atmetė Didžiojo septyneto šalių paramą kovoti su gaisrais Amazonės miškuose. Vakar lyderių susitikime Prancūzijoje susitarta kovai su stichija skirti 20 milijonų eurų. Didžioji dalis šių lėšų būtų panaudota į regioną siunčiant su gaisrais kovojančius lėktuvus. Brazilijos prezidentas sulaukė tarptautinės kritikos, jog nepakankamai stengiasi, kad būtų suvaldyti pasaulio plaučiais vadinamų Amazonės miškų gaisrai. Skaičiuojama, kad šiemet Brazilijoje užfiksuota daugiau nei 70 tūkstančių miškų gaisrų – tai didžiausias skaičius nuo 2013 m.

Bjarico kurorte įvykusio Didžiojo septyneto sustikimo proga vietinė prancūzų kompanija pristatė pirmuosius pramoniniu mastu pradėtus gaminti vandeniliu varomus elektrinius dviračius. Tai turbūt pats švariausias transportas, bet tokio dviračio širdis – miniatiūrinis vandenilio kuro elementas – toks brangus, kad šie dviračiai net neparduodami, bet išsinuomoti, kad ir keleriems metams – galima.

Ričardas Berankis pergale pradėjo prestižinį „US Open“ turnyrą: pirmame rate po penkių setų ir daugiau nei keturių valandų kovos įveikė čeką Jiri Vesely, ATP reitinge užimantį 140 vietą. Tai pirmoji lietuvio ir čeko akistata. ATP reitinge 68 vietą užimantis Berankis pagrindinėse „US Open“ varžybose varžosi septintą kartą. Už pergalę pirmame rate nugalėtojui atiteks 45 ATP taškai ir 100 000 JAV dolerių, pralaimėtojui – 10 ATP taškų ir 58 000 dolerių.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau