Panorama. Premjero dienotvarkėje laikinas nedarbingumas: Saulius Skvernelis žinute „Facebook“ skelbia patyręs operaciją

Prezidentas Gitanas Nausėda savo dekretu sudarė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Tačiau Vyriausybės atstovai sako, kad premjeras numato dirbti savo kasdienį darbą, nedarbingumu naudosis esant poreikiui. S. Skvernelis socialinėje platformoje „Facebook“ paskelbė, kad jam būtina atlikti kai kurias procedūras po operacijos, kuri buvo atlikta prieš kelias savaites.

Žiežmariuose apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad bendruomeniniai grupinio gyvenimo globos namai, kuriuose gyvens iki dešimties proto negalią turinčių žmonių, bus pastatyti. Dalis vietos bendruomenės tam priešinasi ir siūlosi statyboms numatytą sklypą iš ministerijos išpirkti.

Žemės ūkio ministerijoje sukurta darbo grupė, kuri per šią savaitę turi įvertinti, ar ministerijos perkėlimas į Kauną pasiteisintų. Ministras Andrius Palionis tvirtina, kad ankstesnioji ministerijos valdžia ne viską apskaičiavo. Taip pat užsimenama ir apie galimybę, kad kai kurie ministerijos padaliniai gali atsirasti ir kituose miestuose.

Prieš naujus mokslo metus dalis švietimo profsąjungų sako norinčios, kad mokytojų atlyginimai didėtų sparčiau, būtų pateiktas konkretus Vyriausybės planas, kaip didės darbo užmokestis. Pasak Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovo Andriaus Navicko, problemų kyla dėl etatinio apmokėjimo, kuris neatitinka realaus mokytojų darbo krūvio.

Šventojoje veikiančių atrakcionų savininkui iš Čekijos prokurorai pateikė įtarimus prekiavus žmonėmis. Verslininkas sulaikytas šeštadienį policijai gavus duomenų ir pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis ir priverstinio darbo.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai konservatoriai reikalauja atlikti tyrimą dėl Maskvos įtakos Lietuvos politikai, paaiškėjus informacijai apie lenkų rinkimų akcijos krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos ryšius su Maskvos diplomatais. Konservatoriai ragina nustatyti, kokiais būdais Rusijos pareigūnai, palaikydami ryšius su Rozova, ar galbūt kitais Lietuvos politikais, siekė paveikti Lietuvos vidaus politikos procesus, rinkimų kampanijų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą.

Paskutinę Didžiojo septyneto derybų dieną Donaldas Trumpas pareiškė, kad bent jau kol kas nekviečia Vladimiro Putino į kitų metų susitikimą, kuriam pats pirmininkaus. Ir dėl kitų aštrių klausimų – prekybos karo su Kinija, Irano ir prekybinių nesutarimų su Europos šalimis Jungtinių Valstijų prezidentas kalbėjo apie vykstančias derybas ir galimus susitarimus.

Užsienio reikalų ministerija aiškinasi aplinkybes dėl penktadienį įvykusio incidento, kai Vilniaus centre į mitingą Honkongui palaikyti atvykus Kinijos remėjams kilo konfliktas. Ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Lietuvoje gerbiama žodžio laisvė, jei tai nepažeidžia viešosios tvarkos. Pasak L. Linkevičiaus, tikrinama informacija, ar mitinge tiesiogiai dalyvavo Kinijos ambasados darbuotojai.

Nuo rugsėjo norint prisijungti prie elektroninės bankininkystės paskyros, naudojantis kodų kortele tai gali nebepavykti: mat dauguma bankų to padaryti nebeleis. Bankai aiškina, kad esama naujesnių, saugesnių prisijungimo priemonių.

Juodkrantėje vyksta tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“.

„Materija“ – tai menininko Andrea Salustrio spektaklis, gimęs iš kitų spektaklių stebėjimo ir suvokimo, kokį spektaklį pats nori sukurti. „Materijoje“ jis įgyvendina siekį – sukurti spektaklį, kuriame pagrindinis būtų ne atlikėjas, ne jo meistrystė ir gebėjimas manipuliuoti objektais, o patys objektai ir tai, kokią emociją ir istoriją jie gali sukurti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau