Žinios. Atsigauna Lietuvos kino pramonė: dar šįmet kino teatrus pasieks aštuonios premjeros

Prezidentas Gitanas Nausėda savo dekretu sudarė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Tačiau Vyriausybės atstovai sako, kad premjeras numato dirbti savo kasdienį darbą, nedarbingumu naudosis esant poreikiui. S. Skvernelis socialinėje platformoje „Facebook“ paskelbė, kad jam būtina atlikti kai kurias procedūras po operacijos, kuri buvo atlikta prieš kelias savaites.

Šventojoje veikiančių atrakcionų savininkui iš Čekijos prokurorai pateikė įtarimus prekiavus žmonėmis. Verslininkas sulaikytas šeštadienį policijai gavus duomenų ir pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis ir priverstinio darbo.

Prieš naujus mokslo metus dalis švietimo profsąjungų sako norinčios, kad mokytojų atlyginimai didėtų sparčiau, būtų pateiktas konkretus Vyriausybės planas, kaip didės darbo užmokestis. Pasak Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovo Andriaus Navicko, problemų kyla dėl etatinio apmokėjimo, kuris neatitinka realaus mokytojų darbo krūvio.

Nuo rugsėjo norint prisijungti prie elektroninės bankininkystės paskyros, naudojantis kodų kortele tai gali nebepavykti: mat dauguma bankų to padaryti nebeleis. Bankai aiškina, kad esama naujesnių, saugesnių prisijungimo priemonių.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai konservatoriai reikalauja atlikti tyrimą dėl Maskvos įtakos Lietuvos politikai, paaiškėjus informacijai apie lenkų rinkimų akcijos krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos ryšius su Maskvos diplomatais. Konservatoriai ragina nustatyti, kokiais būdais Rusijos pareigūnai, palaikydami ryšius su Rozova, ar galbūt kitais Lietuvos politikais, siekė paveikti Lietuvos vidaus politikos procesus, rinkimų kampanijų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą.

Paskutinę Didžiojo septyneto derybų dieną Donaldas Trumpas pareiškė, kad bent jau kol kas nekviečia Vladimiro Putino į kitų metų susitikimą, kuriam pats pirmininkaus. Ir dėl kitų aštrių klausimų – prekybos karo su Kinija, Irano ir prekybinių nesutarimų su Europos šalimis Jungtinių Valstijų prezidentas kalbėjo apie vykstančias derybas ir galimus susitarimus.

Atsigauna Lietuvos kino pramonė: Lietuvos kino centras skelbia, kad dar šįmet kino teatrus pasieks aštuonios premjeros.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau