„Laba diena, Lietuva“. Vilniaus kolegijos dekanė: pedagogikos studijų alumnai sugrįžta pasiskųsti – realybė „apkarpo sparnus“

Rugpjūčio 26-oji, pirmadienis. Guoda Pečiulytė ir Marijus Žiedas jau pasiruošę pristatyti šios dienos naujienas ir aktualijas laidos žiūrovams.

Pirmasis pokalbis studijoje su Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto dekane Vaiva Juškiene apie pedagogų stygių. Profesija nėra paklausi dėl daugelio aspektų – mažos algos, dideli darbo krūviai, o emocinis ir psichologinis pasiruošimas turi būti itin geras. Tačiau Vaiva atskleidžia ir gerųjų pedagoginio darbo savybių ir dalijasi liudijimais jaunųjų mokytojų, kurie nepabijojo šios profesijos ir daugeliui yra tikras pavyzdys.

Kultūros pasas – kas jis ir kam reikalingas? Tikimasi, kad rugsėjo 1-ąją į mokyklas ateis apie 320 tūkst. vaikų. Kiekvienam iš jų dvi ministerijos – Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto – skiria po 15 eurų, kuriuos moksleiviai gali išleisti kultūros renginiams. Praėjusiais metais pradėtas naujas finansavimo modelis – pasiteisino, ar bent jau taip teigia Kultūros ministerija. Kas moksleiviams siūloma ateinančiais mokslo metais – plačiau pristatys Monika Petrulienė.

Kita tema ir studijoje jau laukia užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius. Šiandienos aktualija – garsiausia „Me too“ byla. Skandalingasis Harvey Weinsteinas, kuris atvirai ne kartą yra pasisakęs, kad vaidmenis aktorėms siūlo už lytinį santykiavimą. Po ilgos tylos, prieš kelerius metus prasidėjęs skandalas atskleidė daug detalių ir moterys viena po kitos pradė pasakoti istorijas, kuriose buvo nukentėjusios nuo šio Holivudo prodiuserio. Dabar Weinsteinas laukia teismo.

Sporto naujienos. Pasaulio krepšinio taurė – nuo šeštadienio. Sporto žurnalistas Marius Andrijauskas apžvelgio sporto įvykius ir žinoma – daugiausiai dėmesio artėjančiai Pasaulio krepšinio taurei. Sekmadienį, rugsėjo 1-ą dieną Lietuvos krepšininkai pradės pasaulio čempionatą. Pirmoji lietuvių varžovė – Senegalo rinktinė kontrolinėse rungtynėse 90:61 nugalėjo Puerto Riko ekipą. Lietuviai pasirengimą pirmenybėms baigs antradienį, rungtynėmis su Čekijos rinktine.Su nacionaline komanda į draugišką turnyrą Pietų Korėjoje išvyko 14 žaidėjų.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo dekretu sudarė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Tačiau Vyriausybės atstovai sako, kad premjeras numato dirbti savo kasdienį darbą, nedarbingumu naudosis esant poreikiui. Skvernelis „Feisbuke“ paskelbė, kad jam būtina atlikti kai kurias procedūras po operacijos, kuri buvo atlikta prieš kelias savaites.

Tradiciškai – politologo Lino Kojalos įžvalgos ir komentarai apie esamą politinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje. Dėmesio centre – Didžiojo septintuko susitikimas. Paskutinę Didžiojo septyneto derybų dieną Donaldas Trumpaspareiškė, kad bent jau kol kas nekviečia Vladimiro Putino į kitų metų susitikimą, kuriam pats pirmininkaus. Ir dėl kitų aštrių klausimų – prekybos karo su Kinija, Irano ir prekybinių nesutarimų su Europos šalimis Jungtinių Valstijų prezidentas kalbėjo apie vykstančias derybas ir galimus susitarimus.

Kita tema – Lietuvos kinas. Lietuvos kino pramonė atsigauna – taip teigia Lietuvos kino centras. Skelbiama, kad dar šiemet kino teatrus pasieks 8 premjeros, ir bus pakartotas pernykštis rekordas, kai trečdalį repertuaro sudarė lietuvių produkcija. Apie lietuviško kino kelią iki šių dienų ir tai, kokia jo ateitis – reportaže.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje veikia paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“ apie vieną didžiausių katastrofų pasaulyje – Černobylio AE sprogimas. Remiantis tarptautine branduolinių incidentų vertinimo skale, Černobylio katastrofa vienintelė tokia, kuri vertinama 7 balais, t.y., pripažinta iki šiol didžiausia ir daugiausia žalos padariusi atominė avarija. Apie parodą išsamiau – Loreta Mačiulienė.

Sausa vasara pridariusi bėdų javų ir daržovių augintojams, nesukliudė geram šaltalankių derliui. Kaip juos auginti, kada skinti be abejo žino šaltalankių augintojai. Pas juos lankėsi Rūta Lankininkaitė.

Smagios naujienos iš užsienio. Kodėl Suomija laimingiausia šalis, o jos gyventojai laikomi laimingiausiais žemės gyventojais? Įdomybės skiltyje pamatyti ir sužinokite visus atsakymus.

Pabaigai socialinių tinklų naujienų apžvalga su Aiste Plaipaite. Ved. Guoda Pečiulytė.