Žinios. Rugsėjis ant nosies, tačiau dalis mokyklų skęsta dulkių debesyse: ieškoma alternatyvų, kur turės vykti pamokos, kol baigsis remontai

Prezidentas Gitanas Nausėda savo dekretu sudarė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Tačiau Vyriausybės atstovai sako, kad premjeras numato dirbti savo kasdienį darbą, nedarbingumu naudosis esant poreikiui. Skvernelis „Feisbuke“ paskelbė, kad jam būtina atlikti kai kurias procedūras po operacijos, kuri buvo atlikta prieš kelias savaites.

Prieš naujus mokslo metus dalis švietimo profsąjungų sako norinčios, kad mokytojų atlyginimai didėtų sparčiau, būtų pateiktas konkretus Vyriausybės planas, kaip didės darbo užmokestis. Pasak Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovo Andriaus Navicko, problemų kyla dėl etatinio apmokėjimo, kuris neatitinka realaus mokytojų darbo krūvio.

Pasitikti mokslo metų pradžią savuose suoluose šiemet, kaip jau tampa įprasta, galės ne visi moksleiviai. Tarp jų ir vienos geriausių šalies mokyklų – Vilniaus Licėjaus mokiniai. Vėluojantys remontai – neretos savivaldybės galvos skausmas. Jos tikina ieškančios alternatyvų, kad moksleiviams užtikrintų sąlygas mokytis kitur, o Vilniaus savivaldybė svarsto ir apie atskirą pakaitinį pastatą, kur vyktų pamokos, kol remontuojamos mokyklos.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai konservatoriai reikalauja atlikti tyrimą dėl Maskvos įtakos Lietuvos politikai, paaiškėjus informacijai apie lenkų rinkimų akcijos krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės Irinos Rozovos ryšius su Maskvos diplomatais. Konservatoriai ragina nustatyti, kokiais būdais Rusijos pareigūnai, palaikydami ryšius su Rozova, ar galbūt kitais Lietuvos politikais, siekė paveikti Lietuvos vidaus politikos procesus, rinkimų kampanijų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą.

Paskutinę Didžiojo septyneto derybų dieną Donaldas Trumpas pareiškė, kad bent jau kol kas nekviečia Vladimiro Putino į kitų metų susitikimą, kuriam pats pirmininkaus. Ir dėl kitų aštrių klausimų – prekybos karo su Kinija, Irano ir prekybinių nesutarimų su Europos šalimis Jungtinių Valstijų prezidentas kalbėjo apie vykstančias derybas ir galimus susitarimus.

Užsienio reikalų ministerija aiškinasi aplinkybes dėl penktadienį įvykusio incidento, kai Vilniaus centre į mitingą Honkongui palaikyti atvykus Kinijos rėmėjams kilo konfliktas. Lino Linkevičiaus teigimu, Lietuvoje gerbiama žodžio laisvė, jei tai nepažeidžia viešosios tvarkos. Pasak ministro, tikrinama informacija, ar mitinge Kinijai palaikyti tiesiogiai dalyvavo ambasados darbuotojai.

Orai. Artimiausią naktį mažai debesuota. Nelis. Bus nuo 11–16, Kuršių Nerijoje 17–19 laipsnių šilumos. Rytoj dieną mažai debesuota. Nelis. Oras šils iki 25–30 laipsnių.

Sportas. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau