Panorama. Didysis septynetas sutarė skubiai padėti šalims, nukentėjusioms dėl milžiniškų gaisrų Amazonės baseine (su vertimu į gestų k.)

Sekmadienį Vengrijoje finišuoja pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo Henrikas Žustautas. Pastarasis triumfavo vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties A finale ir tapo pasaulio čempionu. Mūsų tautietis pirmavo visos distancijos metu ir finišavo pirmas. Jo laikas – 39,36 sek. Sidabro medalį gavo 2018-ųjų pasaulio čempionas baltarusis Artiomas Kozyris, rungtį įveikęs per 40,08 sek. Ant paskutinio garbės pakylos laiptelio lipo gruzinas Zaza Nadiradze – 40,24 sek.

Artėjantis rugsėjo pirmosios skambutis kasmet tuština tėvų pinigines. Prekybininkai sako, kad pagrindinių prekių krepšelis šiemet atsieina vos apie 30 eurų. Tėvai ir finansininkai kritikuoja, esą minimalus krepšelis kainuoja gerokai daugiau – apie 60 eurų, neįtraukiant mokyklinės uniformos, sportinės aprangos ar pratybų sąsiuvinių.

Norint sumokėti muitą už siuntinius iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Amerikos, pinigų pervesti tiesiogiai muitinei beveik neįmanoma – tai galima padaryti nebent nusipirkus elektroninį parašą Registrų centre už daugiau nei 40 eurų arba samdyti tarpininką už 20 eurų, nors pats muito mokestis gali siekti vos kelis eurus. Muitinės atstovai sutinka: situacija nenormali, bet teigia, kad nors ir parengtas projektas informacinių technologijų sistemoms tobulinti, tam nėra pinigų.

Plastikinės lojalumo ir nuolaidų kortelės keliasi į mobiliuosius telefonus. Prekybininkai teigia, kad taip elgiasi dėl klientų patogumo. Rinkodaros specialistai sako, kad lojalumo kortelės lojalumo negarantuoja – apsipirkimo ar vartojimo įpročius pirmiausia lemia kaina.

Zarasuose minimas mūšio prieš bolševikus šimtmetis. Lietuvos kariuomenės daliniai iškilmingai įžygiavo į miestą, lygiai taip, kaip prieš šimtą metų ėjo jaunos Lietuvos kariuomenės kariai.

Didžiojo septyneto narės sutinka, kad bendradarbiavimas su Rusija būtų stiprinamas, bet pasisako prieš tai, kad ji vėl būtų kviečiama į septyneto lyderių susitikimus. Kitais metais septynetas rinksis Jungtinėse Valstijose, Donaldas Trumpasneatmeta galimybės pakviesti ir Vladimirą Putiną.

Didysis septynetas sutarė skubiai padėti šalims, nukentėjusioms dėl milžiniškų gaisrų Amazonės baseine. Stabdyti gaisrus paragino Popiežius Pranciškus, pabrėžęs, kad Amazonės miškai – mūsų planetos plaučiai ir itin svarbūs jos sveikatai.

Paryžiuje paminėtas Prancūzijos sostinės išvadavimo iš nacistinės kariuomenės okupacijos 75-metis. Į šventę prie Eifelio bokšto buvo pakviesti amerikiečiai kariai, Prancūzijos Pasipriešinimo kovotojai, kurie lygiai prieš 75-erius metus įžengė į po sunkių mūšių išvaduotą miestą.

Lietuvoje plečiami vynuogynų plotai. Šylant klimatui, pasirenkant atsparesnes veisles, vynuogės dera ir mūsų šalyje, pasak augintojų, šiemet, kaip ir pernai, vynuogių derlius gausus.

Ved. Marijus Žiedas.

su vertimu į gestų kalbą.