Žinios. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Henrikas Žustautas iškovojo aukso medalį! (su vertimu į gestų k.)

Sekmadienį Vengrijoje finišuoja pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo Henrikas Žustautas. Pastarasis triumfavo vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties A finale ir tapo pasaulio čempionu. Mūsų tautietis pirmavo visos distancijos metu ir finišavo pirmas. Jo laikas – 39,36 sek. Sidabro medalį gavo 2018-ųjų pasaulio čempionas baltarusis Artiomas Kozyris, rungtį įveikęs per 40,08 sek. Ant paskutinio garbės pakylos laiptelio lipo gruzinas Zaza Nadiradze – 40,24 sek.

Artėjantis rugsėjo pirmosios skambutis kasmet tuština tėvų pinigines. Prekybininkai sako, kad pagrindinių prekių krepšelis šiemet atsieina vos apie 30 eurų. Tėvai ir finansininkai kritikuoja, esą minimalus krepšelis kainuoja gerokai daugiau – apie 60 eurų, neįtraukiant mokyklinės uniformos, sportinės aprangos ar pratybų sąsiuvinių.

Didžiojo septyneto narės sutinka, kad bendradarbiavimas su Rusija būtų stiprinamas, bet pasisako prieš tai, kad ji vėl būtų kviečiama į septyneto lyderių susitikimus. Kitais metais septynetas rinksis Jungtinėse Valstijose, Donaldas Trumpas neatmeta galimybės pakviesti ir Vladimirą Putiną.

Libanas piktinasi, kad Izraelio karo lėktuvai nuolat pažeidžia jo oro erdvę ir ne sykį yra apšaudę kaimyninę Siriją iš Libano pusės. Beirutas „agresija“ vadina anksti ryte įvykusį incidentą, kai dvi Izraelio bepilotės skraidyklės nukrito Beirute, Libano šiitų judėjimo „Hezbollah“ kontroliuojamoje pietinėje miesto dalyje.

Zarasuose minimas mūšio prieš bolševikus šimtmetis. Lietuvos kariuomenės daliniai iškilmingai įžygiavo į miestą, lygiai taip, kaip prieš šimtą metų ėjo jaunos Lietuvos kariuomenės kariai.