Žinios. Lietuviai su nerimu laukia „Brexit“ padarinių: nežinomybė kai kuriuos lietuvius jau verčia krautis lagaminus ir važiuoti namo

Lietuviai su nerimu sutiko britų vyriausybės pranešimus, kad po „Brexito“ be sutarties, nebegalios ir laisvas asmenų judėjimas. Kol kas neaišku, ar reikės vizos, kaip jos bus išduodamos. Lietuvos užsienio reikalų ministras pripažįsta, kad žinios iš Londono miglotos ir situacija komplikuota. Pasak Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės, nežinomybė kai kuriuos lietuvius jau verčia krautis lagaminus ir važiuoti namo.

Vašingtone, priešais Kapitolijų, simboliškai atkartotas Baltijos kelias. Minint 30-ąsias jo metines, daugiau nei 500 žmonių susikibo rankomis ir simboliškai pakartojo 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją nuo Vilniaus iki Talino nusidriekusią gyvąją grandinę. Amerikiečiai, Amerikos lietuvių, latvių ir estų bendruomenės, taip pat lenkai, ukrainiečiai, rusai, žydai ir kitų tautybių atstovai taip pagerbė Baltijos šalių nepriklausomybę ir visus dalyvavusius Baltijos kelyje.

Ukraina švenčia 28-ąsias nepriklausomybės metines. Per iškilmes Kijeve, Dangaus Šimtinės alėjoje, tylos minute ir 100 varpo dūžių pagerbti žuvusieji 2014 per tautos sukilimą prieš prorusišką valdžią. Šventinėse ceremonijose dalyvavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su žmona Olena Zelenska. Dar liepą naujasis Ukrainos vadovas paskelbė, kad nuo šiol Nepriklausomybės dieną karinės technikos paradai nebus rengiami, didžiausias dėmesys bus skiriamas kariams.

Jungtinių Valstijų prezidentas grasina milžiniškus mokesčius užkrauti Prancūzijos vynui, atsakydamas į Prancūzijos padidintus mokesčius Amerikos interneto milžinėms, tokioms kaip „Google“ ir „Facebook“. Donaldas Trumpas tai pareiškė prieš išvykdamas į Didžiojo Septyneto lyderių susitikimą Prancūzijos Bjarico kurorte.

Vakar Baltjos kelio pavyzdžiu akciją surengę Honkongo protestuotojai šiandien vėl susibūrė į demonstraciją. Policija bandė užtverti kelią, vaikė ašarinėmis dujomis ir lazdomis, protestuotojai atsakė akmenų ir butelių kruša. Gatvėje pasklidus ašarinių dujų debesims, žmonės atsitraukė, keli demonstrantai buvo sulaikyti.

Ugdymo įstaigose prieš rugsėjį pats darbų įkarštis. Dalyje mokyklų dar tebevyksta remontas, vienai Šiaulių rajono mokyklai per atostogas į pagalbą atskubėjo mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Bendruomenė iš antrinių žaliavų įrengia lauko žaidimų ir poilsio erdves.

Orai. Artimiausią parą mažai debesuota. Be lietaus. Naktį kai kur rūkas. Bus nuo 9–14, Kuršių nerijoje 15–17 laipsnių šilumos. Rytoj dieną 24–28 laipsniai.

Mirė Lietuviško džiazo veteranas, saksofonininkas Rimantas Brazaitis. LRT žiūrovams Rimantas Brazaitis pažįstamas ir iš nacionalinio transliuotojo muzikinių projektų, kuriuose daugelį metų grojo kartu su „LRT grupe“. Per savo karjerą saksofonininkas aplankė kone visus garsiausius pasaulio džiazo festivalius ir grojo su daugybe jau legendomis tapusių muzikantų. Daug metų jo tvirtą ir ramų buvimą už nugaros scenoje ir gyvenime jautė lietuviškos estrados žvaigždė – žmona Janina Miščiukaitė, mirusi prieš dešimtmetį. Rimantui Brazaičiui šiandien suėjo 71-neri.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau