Žinios. Ugdymo įstaigoms į pagalbą skuba tėvai: patys dažo tvoras, kuria malonią aplinką, pritaiko senus daiktus naujai

LRT

2019.08.24 10:30

Vašingtone, priešais Kapitolijų, simboliškai atkartotas Baltijos kelias. Minint 30-ąsias jo metines, daugiau nei 500 žmonių susikibo rankomis ir simboliškai pakartojo 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją nuo Vilniaus iki Talino nusidriekusią gyvąją grandinę. Amerikiečiai, Amerikos lietuvių, latvių ir estų bendruomenės, taip pat lenkai, ukrainiečiai, rusai, žydai ir kitų tautybių atstovai taip pagerbė Baltijos šalių nepriklausomybę ir visus dalyvavusius Baltijos kelyje.

JAV prezidentas į Kinijos paskelbtus planus apmokestinti amerikietiškas prekes už 75 milijardus dolerių, atsako naujais didesniais tarifais kiniškų produktų importui. Twitteryje Donaldas Trumpas paskelbė nuo spalio 5 proc. iki 30 proc. padidinsiantis muitus prekėms iš Kinijos už 250 milijardų dolerių, o likę produktai, kurių vertė 300 milijardų, nuo rugsėjo bus apmokestinti nebe 10 proc., o 15 proc.

Brazilijos prezidentas pasiuntė karius padėti kovoti su rekordiniais miškų gaisrais Amazonės baseine. Tokį įsaką Jair Bolsonaro paskelbė, sulaukęs didelio spaudimo iš Europos lyderių. Tačiau jis kritikuoja kitų šalių reakciją į Amazonės atogrąžų miškų gaisrus, sakydamas, kad jie negali būti naudojami kaip pretekstas įvedinėti sankcijas.

Šiandien itin gerai saugomame Prancūzijos Biarico kurorte prasideda 3 dienas truksiantis Didžiojo Sepyneto (G7) šalių vadovų susitikimas. Oficialus jo tikslas – kova su nelygybe. Visų pirma turtine, bet taip pat ir su kitokio tipo, pavyzdžiui moterų ir vyrų. Ta proga nevyriausybinis judėjimas „One“, kovojantis už tai, kad iki 2030-ųjų nebeliktų didžiausio skurdo ir mirčių nuo pagydomų ligų, išleido G7 dalyviams skirtą filmuką apie moterų teises.

Ugdymo įstaigose prieš rugsėjį pats darbų įkarštis. Dalyje mokyklų dar tebevyksta remontas, vienai Šiaulių rajono mokyklai per atostogas į pagalbą atskubėjo mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Bendruomenė iš antrinių žaliavų įrengia lauko žaidimų ir poilsio erdves.

Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau