Žinios. Pražydo sostinės viešasis transportas: čia keleiviams išdalinta daugiau nei 1000 kardelių

1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją daugiau kaip milijoną žmonių subūręs Baltijos kelias nuo Vilniaus iki Talino pasaulyje tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo ir laisvės siekio simboliu. Prieš 80 metų nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos pasirašyta nepuolimo sutartis ir slapti Molotovo–Ribentropo protokolai padalijo Vidurio ir Rytų Europą ir lėmė Baltijos šalių okupaciją. Šiai datai skirti renginiai sostinėje prasidėjo nuo ankstaus ryto.

Šventinis rytas sostinėje sužydo. Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai stebino miesto gyventojus ir svečius – padovanojo daugiau nei 1000 kardelių – Baltijos kelio simbolių. Taip nuo sostinės Antakalnio gatvės iki miesto centro sukurtas simbolinis kelias.

Praėjus 3 dešimtmečiams po Baltijos kelio vėl norima bent iš dalies pakartoti per pasaulį nuskambėjusią akciją, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio atminties registrą. Po pietų prie rajonų ir miestų atminimo ženklų Baltijos kelyje tarp Vilniaus ir Saločių organizuojami žmonių susibūrimai, o 18 val. gyventojai kviečiami vėl susikibti rankomis ir pabandyti atkartoti per 3 valstybes nusidriekusią gyvą grandinę. Ji prasidės Vilniuje, nuo Gedimino bokšto Ukmergės plento link. Lietuvos–Latvijos pasienyje prie Baltijos keliui skirto atminimo ženklo 17 val. vyks susibūrimas, kuriame dalyvaus ir Lietuvos bei Latvijos prezidentai. LRT TELEVIZIJA jį transliuos tiesiogiai.

Šiuos renginius vainikuos koncertas Katedros aikštėje „Vienybės banga“. Jis prasidės 19 val., koncertą tiesiogiai transliuos LRT. Svarbiausiu akcentu taps išskirtinė, rekordinė radijo imtuvų instaliacija. Žmonių padovanoti radijo imtuvai vienu metu užgros dainą „Bunda jau Baltija“.

Apie 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją ir žmones subūrusį Baltijos kelią – pokalbis „Dienos temoje“ su profesoriumi, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu.

O šiuo metu Honkonge aktyvistai, jau dvyliktą savaitę reikalaujantys demokratijos, pradeda Baltijos kelio įkvėptą žmonių grandinių akciją, pavadintą Honkongo keliu. Organizatoriai sako, kad Baltijos kelias 89-aisiais atkreipė pasaulio dėmesį į žmonių siekius ir įkvėpė būsimąsias kartas, todėl kviečia pasaulio nenusisukti ir šiuo lemiamu laiku būti su Honkongu.

Tradicinėje kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus globojamoje konferencijoje politikai ir ekspertai aptarė Rusijos agresiją ir energetinį saugumą. Bendroje spaudos konferencijoje dalyviai kalbėjo apie Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos galimybes prisijungti prie Europos Sąjungos.

Švietimo įstaigose trūksta ne tik mokytojų, bet ir daugiau nei 300 direktorių. Konkursai užtrunka 5 mėnesius ir daugiau.

Milžiniškus tropinio miško gaisrus Amazonėje Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vadina aštria ypatingąja padėtimi, bet Brazilijos vadovas nurodo nesikišti. Šiemet gaisrų beveik dukart daugiau negu pernai, smogas dengia pusę šalies.

Sportas. Istorinio kelialapio į Europos lygos grupių varžybas siekianti Marijampolės „Sūduva“ išsaugojo viltis žengti toliau iki kitos savaitės – pirmoji marijampoliečių akistata namuose su vengrų „Ferencvaroš“ klubu pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Dar 2 Lietuvos įgulos pateko į Vengrijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato pusfinalį.

Pasaulio krepšinio čempionatui pasirengimą Pietų Korėjoje tęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Seule surengė 2 pirmąsias treniruotes. Pirmoji iš jų vyko viešbutyje ir kartu su fizinio rengimo treneriu Martu Skrabuliu.

Orai.