„Laba diena, Lietuva“ „Baltijos kelias“: dalyviai, vienijanti tautas muzika, įkvepiančios akcijos, bet svarbiausia – laisva Lietuva

Rugpjūčio 23-čioji, Baltijos šalys mini „Baltijos kelio“ 30-metį, o „Laba diena, Lietuva“ komanda parengė naujienų ne tik apie šį unikalų įvykį suvienijusį Lietuvą, Latviją ir Estiją, bet ir daug kitų aktualių naujienų.

Pirmasis pokalbis studijoje su „Baltijos kelio“ vaikais. 1989-aisiais buvę vaikai, dabar – trisdešimtmečiai susilaukę savųjų mažylių. Pokalbis su „Baltijos kelio“ dalyviais: Laura Kaleininkaite ir Mariumi Užomecku bei jo dukrele Ugne. Pašnekovai sako, kad būdami vaikai, gal ir ne viską suprato, bet jautė širdimi ir aplinkui tvyranti atmosfera liudijo kažką labai reikšmingo.

„Baltijos kelio“ simboliu tapę kardeliai: reportažas iš šiandien vykusios Vilniaus viešojo transporto surengtos akcijos. Autobusų bei troleibusų keleivius džiugino spalvingi kardelių žiedai. Urtė Korsakovaitė kalbina viešojo transporto keleivius.

Tiesioginis tiltas iš 105-ojo Vilnius–Panevežys greitkelio kilometro, kur surengtas „Baltijos kelio“ minėjimas. 12 valandą vyko mišios, čia renkasi ir panevėžiečia,i ir kauniečiai, ir rajonų gyventojai. Žmonės būriuojasi, nes vakare tikimasi atkartoti Baltijos kelią ir vėl visiems susikibus už rankų.

Kita tema – „Baltijos kelio“ grojaraštis. Kokios dainos jaudina ir labiausiai primena įsimintiniausią 1989-ųjų įvykį? Studijoje svečiuojasi Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas. Šiuo metu, regis, geriausiai žinomos Eurikos Masytės daina „Laisvė“ ir Žilvino Bubelio, Viktors Zemgals ir Tarmo Pihrlap – „Bunda jau Baltija“.

LRT komanda keliauja Baltijos keliu: komanda jau pasiekė Vilnių. Eglė Bučelytė kalbina šeimą, kuri 1989-ųjų rugpjūčio 23 dieną stovėjo Baltijos kelyje, kiek tolėliau nuo sostinės, 90-ąjame kilometre link Ukmergės.

1989 metų kainos. Ekonominiai kainų reikalai, kaip skyrėsi algos ir kainos? Kada gyventi buvo geriau? Vidutinės anuomet gyvenusio žmogaus pajamos buvo apie 200 rublių, kas šiandien reikštų apie 160 eurų. Atlyginimai statybose – buvo bene geriausi, o meno ir švietimo sritis, kaip ir dabar – nuskriausti labiausiai.

Naujienos iš užsienio: įkvėptas „Baltijos kelio“ – Honkongas bando atkartoti šią iniciatyvą. LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė komentuoja susiklosčiusią situaciją ir plačiau pristato esamą padėtį Honkonge. Įdomu, kad įkvėpti Baltijos kelio, kinai sukūrė ir dainą, „Bunda jau Baltija“ kūrinio motyvais. Vilniuje vyksta Honkongo palaikymo akcija, žmonės būriuojasi prie Katedros aikštės.

Kelionių rubrika: kiek kainuoja savaitė Baltijos šalyse ir kur apsistoti patogiausia bei patraukliausia? Kuri šalis lepina skaniu maistu, o kur galima paganyti akis? Pokalbis su LRT.lt žurnaliste Justina Ilkevičiūte – kaip keliauti geriausiai ir kiek tai gali kainuoti?

Trumpas ir smagus reportažas apie ekspediciją Baltijos keliu užkulisus. Socialinių tinklų naujienos su Karolina Panto. Ved. Guoda Pečiulytė.